Frito Lay ile SUMOTAŞ'tan 3 yıllık yeni sözleşme

Frito Lay’ın Suadiye’deki fabrikasının yaklaşık 20 yıldır lojistiğini yapan SUMOTAŞ ile 3 yıl boyunca geçerli olacak yeni bir anlaşmaya imza attı. Ka...

Frito Lay’ın Suadiye’deki fabrikasının yaklaşık 20 yıldır lojistiğini yapan SUMOTAŞ ile 3 yıl boyunca geçerli olacak yeni bir anlaşmaya imza attı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in katkılarıyla gelişen yeni iş birliği süreci, PepsiCo Avrupa Satın Alma Direktörü Alper Arman ile SUMOTAŞ Başkanı Ömer Yavuz’un Kartepe Belediyesi’nde bir araya gelerek sözleşmeyi imzalaması ile başlamış oldu.

 

TIR’LARI ÇEKECEKLER

Son olarak 2013 yılında yapılan sözleşme sırasında alınan bazı kararların yenileme döneminde kazan kazan ilkesiyle karşılıklı olarak yeniden düzenlenmesi kapsamında, SUMOTAŞ taşıma hizmetlerinde kademeli olarak indirime giderken, Frito Lay de aynı şekilde kademeli olarak kendine ait 6 adet TIR’ın kullanımını azaltmak konusunda taahhütte bulundu.

 

“YÖRE HALKI KAZANMALI”

Anlaşma kapsamında açıklama yapan PepsiCo Avrupa Satın Alma Direktörü Alper Arman, Frito Lay’in piyasa koşullarında taşıma hizmeti almayı, SUMOTAŞ’ın da mevcut işini daha rekabetçi koşullarda koruyarak Frito Lay fabrikasının sözleşme süresince tek anlaşmalı taşıyıcısı olmayı hedeflediğine dikkat çekti. Arman, “Belediye başkanımız Hüseyin Üzülmez’e katkıları nedeniyle teşekkür ederiz. Anlaşmanın herkes için hayırlı olmasını dilerim. PepsiCo, faaliyette bulunduğu bölgelerdeki insanların sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmaya devam edecektir” dedi.

 

“SÖZLEŞME HAYIRLI OLSUN”

Anlaşma için SUMOTAŞ ile Frito Lay yönetimlerinin büyük çaba harcadığını hatırlatan Başkan Üzülmez ise, “Bu süreçte herkesin tatmin olması için çalıştık. Bu bir anlaşmadır ve her iki taraf da kazanmalıdır. Dengeli görüşmeler yaptım. Suadiye bölgesinin büyük çoğunluğunun geçim kaynağı olan sözleşme sürecinde, tarafların da uzlaşmacı ve iyi niyetli tutumları ile gerekli anlaşma sağlandı. Hayırlı ve güzel işlere vesile olsun inşallah” dedi.

14 Kasım 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR