HDP, Alevilerden oy istedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli adayları ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, önceki gün Körfez ve Derince’de bulunan cemevlerini ziyar...

BÜYÜT

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli adayları ve parti yöneticilerinden oluşan heyet, önceki gün Körfez ve Derince’de bulunan cemevlerini ziyaret etti. Heyette HDP Kocaeli 1. sıra Milletvekili adayı Ali Haydar Konca, 5. sıra Milletvekili adayı İbrahim Ergin, İl Başkanı Mehmet Akgül, İzmit İlçe eş başkanı Ceylan Yıldız, İzmit İlçe Seçim Komisyonu Üyesi Metin Fırat ve Avukat Burhan Dilek katıldı.

 

TALEPLER DİNLENDİ

İlk ziyaretini Hacı Bektaş Veli Körfez Cemevi'ne gerçekleştiren HDP heyeti, Vakıf Başkanı ve Vakıf Başkan Yardımcılarının da katıldığı sohbette, Alevi halkının sorunlarını ve taleplerini dinledi. Ziyaret sırasında söz alan Vakıf Başkan Yardımcısı Kemal Akbağ, “HDP'nin Meclise girmesini istiyoruz. Bizlerin taleplerinin sürekli dile getirilmesini istiyoruz. Sayın Selahattin Demirtaş'ın da söylemlerini beğeniyoruz destekliyoruz ”dedi.

 

EVLER ZİYARET EDİLECEK

Bir diğer ziyaretini heyet, Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültürevi Derneği'ne gerçekleştirdi.  Ziyaret sırasında konuşan 1.sıra Milletvekili adayı Ali Haydar Konca, "HDP herkesin partisidir. Bu parti içerisinde Alevi Örgütleri, Sol-Sosyalist Örgütler, Kadın Hareketleri, çevreciler, anti-kapitalistler, ezilenler var. Alevilerin sorunlarına, Sunnî kesim de sahip çıkmalı" dedi. HDP'nin Seçim Beyannamesi'nden bahseden Konca, “Alevilerin taleplerini dile getiren maddeler var. Bizler her alanda Alevilerin haklarını destekleyeceğiz" açıklamasında bulundu. Ardından söz alan Dernek Başkanı Mahmut Eskin'in birçok ev ziyaretlerinin yapılması gerektiğini belirtmesi üzerine Konca, "O evler elbette benim de evlerim, ziyaret edeceğim, desteklerini isteyeceğim" dedi.

 

KONCA’NIN KATKILARI

Son olarak Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Cem Evi'ni ziyaret eden HDP heyeti, Vakıf Başkanı ve üyeler tarafından karşılandı. Ziyaret esnasında söz alan Vakıf Başkanı Hüseyin Gülseven, "Ali Haydar Konca, HDP kimliğinden ziyade aynı zamanda Kocaeli'nin önemli bir kimliği haline gelmiştir. Sol-Sosyalist örgütlerden tutun da, sendikalara, cemevlerine, derneklere bugüne kadar ciddi katkı ve emekleri olmuştur" dedi.

19 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR