Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi ŞİFA DAĞITIYOR

Yenişehir Mah.Demokrasi Caddesi Çınar Sok. No:20 İzmit adresinde faaliyet gösteren Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi, yüzlerce kişinin şifa kaynağı...

BÜYÜT

Yenişehir Mah.Demokrasi Caddesi Çınar Sok. No:20 İzmit adresinde faaliyet gösteren Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi, yüzlerce kişinin şifa kaynağı oldu. Merkezin sahibi Re.Terapi Uzmanı & Klinik Refleksolog Bilal Yalçıner, bu konuda uzman olmasına rağmen, hastalarına daha faydalı olabilmek için yurtdışındaki eğitimlere katılıyor.

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi sahibi Re.Terapi Uzmanı & Klinik Refleksolog
Bilal Yalçıner, eğitimlerini ve refleksoloji merkezi şu şekilde özetledi. “2009 İngiltere, 2010 Fransa, 2011 ABD, 2012 Çin’de sonra 2013’te nasip oldu İsrail’e gittim.
1. İsrail'e 1 haftalığına Refleksoloji Eğitimi almak için gittim.
2. Eğitimi; Tel Aviv’de Tiltan College Of Complementry Medicine de aldım.
3. Eğitim Dr. Mouse Jacobson ve Tsibi Gotşayn tarafından verildi.
4. Eğitim sonunda İsrail'in en büyük ve geçerli merkezinden Uzman Belgesi aldım.
5. Aynı zamanda Tel Aviv’de İhilow Ted Arisan Medikal Tower'de Refleksoloji Terapi'nin hastane ve benzeri yerlerde yapılan uygulamasını görmek adına hastane ve fakülte çalışmalarını yaptım.
6. Allah nasip etti; Mescid-i Aksayı görme gezme ve dua etme şansına sahip oldum.
KENDİMİ GELİŞTİRMEK

Eğitime gitme nedenim; Kendimi daha çok geliştirmek hastalarıma daha fazla katkıda bulunmak. İzmit’te açmış olduğumuz Refleks Akademi Refleksoloji Merkezimiz şuanda Avrupa ve Türkiye'nin en modern ve en büyük merkezidir. Orada benimle ilgilenen Türk vatandaşı Sayın Michel KOHEN ve ailesine çok teşekkür ederim..


Refleksoloji Terapi:
-El ve Ayak tabanı-yüzeyi ve iç-dış kenarlarındaki varlığı kabul edilen noktalara manuel olarak belli sistematik tekniklerle uygulanan Acupure bir terapi şeklidir.
-Mevcut rahatsızlığı Terapi yaparak tedaviye yardımcı olurken;Daha sonra oluşacak rahatsızlık ve bozukluğu da haber verir.
-Acupure bir tedavi şeklidir.. Ayak ve ellerdeki iz düşüm noktalarından beden anatomisini konu edinir. Refleksoloji Modern Tıp ile birlikte yürümeli mutlaka kombine ve Multidisipliner bir yapıda faaliyetlerine devam etmelidir.
-12000 yıllık geçmişi olan çok önemli bir terapi uygulamasıdır.

-Alternatif-Komplementer (destekleyici-tamamlayıcı) tedavi tedaviler arasında en ön sıralarda yer almaktadır.
-En yaygın uygulanan Refleksoloji Terapisi ise ayak refleksolojisidir.

Refleksoloji Terapi nörolojik kökenli olan (psikolojik ve fizyolojik) hastalarda daha etkindir.

Refleksoloji Terapisi;
1-Sağlık
2-Bebek
3-Engelli Refleksolojisi alanlarında yapılmaktadır..

UYGULAMA ALANLARI
Stres ve anksiyete (kaygı - bunaltı) panik atak-sınav stresi, depresyon, bel - boyun fıtığı - mide reflüsü, eklem ağrıları, dikkat eksikliği, otizm spastik özürlü (CP SEREBRAL PALSY) Motor gerilik (yürüme bozukluğu) kas rahatsızlıkları ve kireçlenme, migren, hormon sorunları, astım, alt ıslatma, uykusuzluk, hazımsızlık, konuşma bozukluğu.

REFLEKSOLOJİ TERAPİSİNİ UZMANI (REFLEKSOLOG)KİMDİR?
Refleksoloji Terapisini uygulayan uzman kimseye Refleksolog/ yani Refleksoloji Uzmanı denir. Bu uzmanlar Anatomi-Fizyoloji-Kinesiyoloji ilk yardım ve sağlık bilgisi ve aynı zamanda masaj uygulaması anlamında önemli ve gerekli eğitimlerini kabul edilen ve geçerliliği tescillenmiş merkezlerden eğitim alan kişiler olmalıdır.” Daha fazla bilgi için Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’nin 0262 311 00 34 & 0 507 746 18 18 nolu telefonlardan, http://www.refleksakademi.com.tr interden adresinden bilgi alınabilinir.

31 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR