Alemdar’dan Haymanalı’ya: İftiraları çok komik!

Haymanalı’nın medyaya verdiği demeçlerinde asılsız ve yalan iddiaları gündeme getirdiğini dile getiren Alemdar, “Atılan iftiraların hepsi çok komik” d...

Haymanalı’nın medyaya verdiği demeçlerinde asılsız ve yalan iddiaları gündeme getirdiğini dile getiren Alemdar, “Atılan iftiraların hepsi çok komik” dedi.

 

“RANT HESABI MI VAR?”

Haymanalı’nın Danıştay’ın kendisine geçen yıl tebliğ edilen hakkındaki iddiaları reddeden karara rağmen ithamlarını sürdürdüğünü dile getiren Alemdar, “Danıştay kararına rağmen Ali Haymanalı komik iftiralarını sürdürüyor. Başkanın, meclis üyelerinin ve belediye bürokratlarının isimlerini haberde geçirerek asılsız iddialarla karalamaya çalışıyor. Acaba bu iftiralarının ardından bizim üzerimizden siyasi ya da başka türlü rant hesabı mı var diye düşünmeye başladık” diye konuştu.

 

“ÇAMURA KENDİSİ BULAŞTI”

Danıştay tarafından kendisinin ve kurum görevlilerinin suç işlemediğinin ve soruşturulmaya gerek olmadığının açıkça belirtildiğinin altını çizen Alemdar, şöyle konuştu: “Ali Bey bu iddiaları tekrar medyaya yansıtması söylediklerinin iftira anlamına geldiği ortadadır. İftiralarını ispat edemeyen müfteridir. Ali Haymanalı, partisinden almış olduğu terbiye üzerine çamur at izi kalsın siyaseti yapmaktadır. Fakat bulaştırmak istediği çamura kendisi bulaşmıştır. Soruşturma izni ise idari anlamdadır. Kesinleşmiş bir ihmal ya da kusur söz konusu değildir. Soruşturma izni verilen iddialar hakkında da, mahkemece yapılacak incelemeler sonucu haklı bulunacağımıza dair inancım tamdır. Ayrıca ön incelemeci olarak görevlendirilen Mülkiye Baş Müfettişi’nin raporlarında da konularla ilgili bir suiistimal veya usulsüzlük olmadığı belirtilmiştir.”

21 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR