KOGSAB’a görkemli açılış

Ülkemizde ve ilimizde bir ilke atan Kocaeli Gazete Sahipleri Birliğin (KOGSAB)’nin idari binası ile Basın Merkezi’nin açılış törenine katılan Kocaeli...

BÜYÜT

Ülkemizde ve ilimizde bir ilke atan Kocaeli Gazete Sahipleri Birliğin (KOGSAB)’nin idari binası ile Basın Merkezi’nin açılış törenine katılan Kocaeli Valisi Ercan Topaca “Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız” dedi

Açılışa, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, eski GTO Başkanı İbrahim Başaran, Gebze Müftüsü Şükrü Balkan, İl Genel Meclis üyeleri Talat Osmanoğulları ve Seyfettin Kayabey, Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Gebze Milli Eğitim Müdürü Hakkı Özgür, AKP Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, CHP İlçe Başkanı Sedat Tatar, Saadet Partisi İlçe Başkanı Nurettin Çelik, MHP İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, CHP meclis üyesi Musa Haydaroğlu, Gebze Emniyet Müdürü A. Demir Kadir, Darıca Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, Medikal Park Hastanesi Başhekimi İbrahim Altınkaynak, Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı Aysel kolsuz, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Türker, Farabi Devlet Hastanesi başhekimi Ayhan Aktaş, Basın ilan Kurumu Müdürü Muharrem Mermertaş, Mimarlar Odası Başkanı Salih Işık, Sivaslılar Derneği Başkanı Erol Ateş, Muhtarlar Derneği Başkanı Sadık Güvenç, Darıcalı muhtarlar, gazete sahipleri ve muhabirler katıldı.

NEDEN KURULDU?
İlk olarak açılış konuşmasını yapan birlik Başkanı Kenan Höbek, “Genel anlamda basının, özel olarak yerel basınımızın önemi konusunda hepimiz aynı düşünüyoruz. Ancak, bazı sıkıntılar yaşadığını da hepimiz biliyoruz. Biz, ekonomik, teknolojik güç birliği yapmak, bölgemizin sorunlarına sahip çıkmak, gazeteciliğin etik değerlerini güçlendirmek, ilkeli, disiplinli ve dürüst gazeteciliği tüm kurallarıyla uygulamak için bir birlik oluşturduk. Bu birlik ne kimseye karşı ne de kimseyi savunmak için kurulmuştur. Tamamen ilkeli, samimi ve gazeteciliğe sahip çıkmak adına kurulmuştur. Tüm gazeteler eşit koşullarda yer almaktadır. Henüz katılmamış olanlar için söylüyorum, kapımız bölgemizdeki tüm gazetelere açıktır. Herkesi bir kez daha bu çatı altına davet ediyoruz. Birliğimiz ne kadar yalan, yanlış ve yıpratıcı haber yapan veya yapacak gazetelere karşı olduğu gibi, böyle haber yaptırmaya cüret eden kurum, kuruluş ve kişilerinde karşısında olacak. Birliğimiz, aynı zamanda gazeteciliğin etik kuralları ve ilkeleri doğrultusunda disipline etme organizasyonudur. Gazeteciliği en güzel yanı ile yaşayacak ve yaşatacağız.

KİMLER VAR?
Şimdi de bu birlikte yer alan gazetelerimizden bahsetmek istiyorum. Gebze Gazetesi, Gebze Haber Gazetesi, ilimizin en eski gazetesi konumundaki Kocaeli Gazetesi, Çağdaşkent Gazetesi, Avaz Gazetesi, Nefes Gazetesi, Darıca Gazetesi, Yenigün Gazetesi, Dilovası Gazetesi, Bizim Gebze Gazetesi, Batı Yakası Gazetesi ve Beylikbağı gazeteleri bu birlikte yer almaktadır. İzmit’te bazı gazetelerimiz ile de görüşmelerimiz sürüyor. Yakında daha da çoğalacağımıza inanıyoruz.

BASIN MERKEZİ DE KURULDU
Bu açılışımda size bir başka bilgi vermek istiyorum. Bir basın merkezi kurduk. İsteyen kurum, kuruluş ve kişiler basın toplantılarını bu merkezde yapabilecek. Çünkü, tüm gazetelerimizin muhabirleri bu toplantılarda hazır bulunacak” dedi.

TOPACA: KOGSAB ÇOK ÖNEMLİ
Kocaeli Valisi Ercan Topaca ise yaptığı konuşmada yerel basının önemine ve kamu denetimi işlevi gördüğüne dikkat çekerek, gazetelerin birlik oluşturmasını olumlu bulduğunu söyledi. Topaca, “13 gazetemizin birlik oluşturması çok önemlidir. Hem dayanışma açısından hem de oto kontrol açısından oldukça yararlıdır. Bu tür birlikler gazeteciliğin daha etkin, daha teknik ve daha kaliteli olmasına hizmet eder. KOGSAB’ı birkez daha kutluyorum” dedi. Kurdele kesiminin ardından konuklara ikram yapılırken, idari merkez ve Basın merkezini gezdiler. Topaca, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

KOGSAB Basın Toplantı Merkezi’ni gezip gündem hakkında konuşan Vali Topaca “Ülke olarak bir süreçten geçiyoruz. Siyasi parti ayırımı yapmadan birbirimizin kahrını çekmek, öfkesini yatıştırmak zorundayız. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız, ülke çöktüğünde herkes altında kalıyor. Sevgi ve saygının kardeşliğin devam etmesini istiyorum. Oturup konuşabilmemiz lazım. Dünya ölümlü dünya kimse giderken bir şey götürmüyor. Demokrasimizin standardını yükseltmeliyiz varsa sıkıntıları aşmalıyız birliktelik ve beraberlik bunu gerektiriyor. Fikir ve düşüncelerimiz ne olursa olsun birbirimize saygı göstermek zorundayız. Herkesin birbirini kucaklamasını istiyoruz. Böyle günlerde birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız var çünkü bizler geçmişin mirasçılarıyız” dedi.

06 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR