Japonlar, Belediye Atıkları Yönetimi Çalışması için Kocaeli’de

Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) tarafından finanse edilen belediye atıklarının bertarafına yönelik olarak yapılacak veri toplama çalışması...

BÜYÜT

Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) tarafından finanse edilen belediye atıklarının bertarafına yönelik olarak yapılacak veri toplama çalışması başlatıldı. Çalışma kapsamında Türkiyeden atık yönetimi uygulamaları ile örnek olan iller arasında seçilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilk çalışma yapılacak bölge oldu.

 

8 HAFTA SAHA ÇALIŞMASI YAPILACAK

“Türkiye Belediye Atıkları Yönetimi Veri Toplama Projesi” kapsamında JİCA tarafından görevlendirilen “EX Research İnstitute Ltd.” ve “Kokusai Kogyo Co. Ltd.” firmalarının yetkilileri toplam 8 haftalık saha çalışması yapacak. Çalışma Kocaeli de dahil olmak üzere Sakarya, Bursa, Antalya ve İzmir İllerinde yürütülecek. Heyet Kocaeli’deki çalışmalarına Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek başladı.

 

BİLGİLENDİRMELER YAPILDI

Japonya’dan gelen 3 kişilik teknik heyete Türkiye’den 2 uzman eşlik ediyor.

Heyete öncelikli olarak katı atık transfer istasyonları ve katı atık düzenli depolama sahalarında teknik inceleme gezisi düzenledi. Heyete ayrıca belediye atıklarının toplanması, taşınması ve bertarafı konusunda ilgili taraflarca yürütülen çalışmalar ile ülkemizdeki mevzuat hakkında detay bilgilendirmeler yapıldı. 

 

DETAY ÇALIŞMASI YAPACAKLAR

Yaklaşık bir hafta boyunca Kocaeli’de bulunacak heyet, Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak yaptığı “Katı Atık Karakterizasyonu Çalışmalarına” katılım sağlayacak ve bu konuda detay çalışmaları yürütecek.

23 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR