Kandıralı çocukların lunapark keyfi

      Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren tarafından her yıl düzenlenen Kandıralı çocukların Lunapark gezisi Koca...

 

 

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren tarafından her yıl düzenlenen Kandıralı çocukların Lunapark gezisi Kocaeli Fuar alanı Lunasan’da yapıldı. Kandıranın sevilen isimlerinden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kandıra Şube Başkanı 40 yıllık Eczacı Sevim Deren, Lunasan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pehlivan ve Genel Müdür M. Feza Moramoğlu tarafından bu yıl 14.’üncüsü yapılan Kandıralı çocuklara lunapark gezisi gerçekleştirildi.

“ÇOCUKLARIN SEVİNCİ  

EN BÜYÜK MUTLULUK”

SevimDeren “Amacımız Kandıra’da lunaparka gitmemiş yetim, öksüz çocuk kalmasın. Köylerden gelen 1100 çocuğa lunaparkta sınırsız oyuncak ve dondurma ikramı yapılarak Lunasan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pehlivan sayesinde hiçbir ücret almadan her yıl eğlendiriliyor. Çocukları çok seviyorum kendi çocuklarımın yaşadığı mutluluğu bütün çocuklar yaşamalı bu yaptığım paylaştıkça güzelleşiyor” ifadelerini kullandı.

“HERKES DAVETLİ”

Deren “Kandıra’daki bütün okullara haber veriyoruz, bazı okullar ÇYDD olduğumuz için olumsuz cevap veriyor ama burası herkese açık bir yer, herkesi bekliyoruz. Lunasan 2 saat boyunca sadece çocukların oluyor başka hiçbir misafir giremiyor. Şimdilik sadece 12 okul katılıyor. Bugün burada Neslihan adındaki bir öğrencinin doğum gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Çocukların sevinçlerini gördükçe inanın onlar için daha çok şeyler yapmak istiyorum” diyor.

DESTEK SAĞLAYANLAR

Sevim Deren’in girişimi ile yapılan organizasyona, Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi otobüs tahsis ederek destek oldu. Ayrıca Kocaeli Eczacılar Odası Başkanlığı ulaşım için maddi destek sağladı. Lunasan’ın sahibi Mustafa Pehlivan lunaparktaki eğlencelerden ücretsiz olarak faydalanmalarını sağladığı gibi ayrıca her çocuğa dondurma ikramında bulundu. İstanbul Göz Hastanesi ise çocuklara balon dağıttı. 

11 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR