“CHP ile ittifakımız yok”

Demokrat Parti Körfez İlçe Başkanı Uğur Nurcan, CHP ile sürdürülen seçim ittifakının gerçekleşmediğini, ittifaka son noktayı koyduklarını, yerel seçim...

BÜYÜT


Demokrat Parti Körfez İlçe Başkanı Uğur Nurcan, CHP ile sürdürülen seçim ittifakının gerçekleşmediğini, ittifaka son noktayı koyduklarını, yerel seçimlere kendi adaylarını çıkararak gireceklerini söyledi.
İlçe Başkanı Uğur Nurcan başkanlığında bir araya gelen Demokrat Parti Körfez ilçe yönetimi ve üyeleri, özellikle AK Parti içle Başkanı Engin Koyun’un partileri için söylemiş olduğu, “CHP-DP ittifakı sonuç vermez. DP’nin yalnızca tabelası var. Bu ortaklık CHP-Fevzi Canbaz birleşmesi olur. Olmayan bir DP’nin CHP tabelası altında seçime girmesi bizim için önemli değil…” açıklamasına tepki gösterildi. Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Uğur Nurcan, “Bizler kökleri olan, yıllarca memlekete hizmet etmiş, bir partinin mensubu olmaktan onur ve gurur duymaktayız. Böyle yüce bir davanın ilçede ayrıca yönetim kademelerinde görev almaktan daha büyük bir şeref olmaz. Bu dava kutsal bir davadır. Bunu anlamak ve anlayabilmek için derin bir siyasi bilgiye sahip olmak gerekir. DP’nin Körfez’de nasıl bir tabana sahip olduğunu bilmeyenler, kendilerini bilmezler. Her seçimde ya kuvvetli bir ikincilik, ya en kötü üçüncü konuma gelen ve her dönem belediye meclis üyesi çıkaran bir partidir. Buna tabela partisi demek, siyasi bilgisizliğe sahip olmak demektir” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Engin Koyun’un söylemlerinin kendilerini derinden yaraladığını da belirten Nurcan, “Hiçbir siyasi partiyi biz küçümsemeyiz ve dil uzatmayız. Ama bize yapılan bu dil uzatmaya üzüldük. Dünya gündeminin şartlarından dolayı iktidara getiriler, rüzgarın peşinde koşanlar, değişik siyasi görüşten gelenler, hızla yükselenler, maddiyatlarını halka anlatamayanlar, bir gün hesap gününün geleceğini bilmelidirler. Ahlak gereği siyasetini temiz, alnı ak, başı dik olarak yapanlara bu hakaret hiç hoş olmamıştır. Biz mücadelemizden hiç vazgeçmedik. Bundan sonrada geçmeyeceğiz. Her dönemde belediye meclisinde temsil edilen bizler, yine halkımızı en güzel şekilde desteğine sahip olacağımızdan şüphemiz yoktur” dedi.
‘İTTİFAK YOK’
CHP ile uzun zamandır ittifak görüşmeleri yaptıklarını ancak gelinen noktada CHP’nin teklifinin doğru bulmadıklarını belirten Nurcan, “Şu anda üç tane belediye başkan adayımız var. Yapılan değerlendirmeler sonrası bunlardan biri üzerinde karar kılınacaktır. Çok güzel bir ekip kurarak, çalışmalarımızı yapacağız. DP’nin tabanı var. Bu tabanın desteği ile en iyi neticeği alacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Demokrat parti, kurumsal bir partidir. Hiç kimsenin gücü, bu partinin üzerinde değildir. Herkes bunu böyle bilmelidir.”dedi.
LİMAN NEDEN SATILDI?
Körfez Belediyesi tarafından satışı yapılan liman bölgesinde ki arsaya da değinen Nurcan, “Bugüne kadar hiçbir belediye başkanı belediyeye gelir getiren hiçbir yeri satmadı. Akıllı ve iyi bir idareci, altın yumurtlayan tavuğu kesmez. Bu belediye yönetimi limanı sattı. Neden sattı? Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Bunun mutlaka bir açıklaması olmalıdır. Bir gerekçesi olmalıdır. Temennimiz, bu satışın yargı tarafından durdurulmasıdır. Koskoca liman arazisine arsa denilmektedir. Bu ne kadar doğru bir şeydir? Arsa demek, her hangi bir yerde konut alanı demektir. Ya da sanayiye imarlıdır. Veyahutta liman işletmesi içindedir. Bu satışı yapılan yer limandır, bu milletin malıdır. Bu arsanın satışında bir de aynı partiye mensup bireyler, birbirlerine kırılmışlar. Fıkra gibi bir olay. Gülmemek elde değil” dedi.

07 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR