Özak” Ortak kent kültürü oluşturmalıyız”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genç Kocaeliler Derneği yönetimi ile Marmara Ordulular Derneği yönetimini ayrı ayrı kabul ett...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genç Kocaeliler Derneği yönetimi ile Marmara Ordulular Derneği yönetimini ayrı ayrı kabul etti. Kocaeli için çalışan herkese minnettar olduğunu ifade eden Başkan Vekili Özak, “Kocaeli 81 ilden insanların buluştuğu, kültür zengini bir kent. Bu farklı kültürleri bir araya getirip, ortak kent kültürü oluşturmalıyız. Bu kültürleri buluşturmak için dernekler ve vakıflarımıza çok iş düşüyor” dedi.

GENÇ KOCAELİLER VE MARMARA ORDULULAR
Genç Kocaeliler Dernek Başkanı Cüneyt Bakıroğlu ve yönetimiyle Marmara Ordulular Derneği Başkanı Mehmet Cun ve yönetimi, Başkan Vekili Özak’ı ayrı ayrı ziyaret etti. Marmara Ordulular ve Kartepe Belediyesinin ortak düzenlediği piknik şöleni için davetiye bırakan dernek yönetimi, Başkan Vekili Zekeriya Özak’a yeni görevinde hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

ORTAK KÜLTÜR ÇALIŞMASI
Başkan Vekili Zekariya Özak’ın bir diğer konuğu ise Genç Kocaelililer Derneği ve yönetimi oldu. Kocaeli için bu güne kadar 16 il ile ortak çalışma yaparak farklı kültürleri buluşturduklarını anlatan dernek başkanı Bakıroğlu, Başkan Vekili Özak’a bu kente katkı vermek istediklerini bunun içinde tüm kurumlardan destek beklediklerini ifade etti. Derneğin bayan yöneticilerinden Pınar Atabay, Gelişen kentimize katkı vermek istiyoruz. Bunu farklı kültürlerin barındığı Kocaeli’ de kültür çatışmasının önüne geçmek için 16 farklı ilden kültürlerin yemek, giyim, örf ve adetlerinin paylaşıldığı güzel bir çalışma yaptık. Bu çalışmalarla ortak kültürümüzü ortaya çıkartıyoruz” dedi.

ÖZAK, KENTİ SAHİPLENMELİYİZ
Derneklerin kent kültürü için çok önemli bir görevi üstlendiğini vurgulayan Başkan Vekili Özak, derneklerle birlikte Kocaeli’ de ortak kültürün oluşturulması için çalışmaların yapıldığını söyledi. Özak “Faaliyetlerimizle bu kentte yaşayan 81 il ve yüzlerce ilçeden gelen insanları birbirleriyle kaynaşması ve tanışması için büyük çalışmalar yapıyoruz. Bunun için Kocaeli Fuarı’nda farklı kültürleri buluşturduk. Kocaelilik kültürünü oluşturmak için çalışmalarımızda öncelik veriyoruz. Bu kente yaşayan insanların bu kenti sahiplenmesini ve bu kent için burası bizim yerimiz demesi Büyükşehir için çok önemli” şeklinde konuştu.

24 Haziran 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR