Yöresel Kültürler Fuarı 27 Mayıs’ta açılacak

Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Yöresel Kültürler Fuarı’nın tarihi ve teması belirlendi. Buna göre fuar 27 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında “Biz Ko...

BÜYÜT

Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Yöresel Kültürler Fuarı’nın tarihi ve teması belirlendi. Buna göre fuar 27 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında “Biz Kocaeli’yiz Biz Türkiye’yiz” sloganıyla gerçekleşecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yöresel Kültürler Fuarı’nın 6’ncısını düzenleyecek. Fuarın bu yılki teması “Biz Kocaeli’yiz Biz Türkiye’yiz” olacak. Geçen yıllarda büyük ilgi gören Yöresel Kültürler Fuarı 27 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kocaeli’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen fuar için hazırlık çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal başkanlığında bir araya gelen sivil toplum örgütleri bugüne kadar üç toplantı gerçekleştirdi. Önceki akşam gerçekleştirilen toplantı ise 12 dernek başkanı ve yöneticisinin katılımıyla Sekapark Otel’de yapıldı.

HER HAFTA TOPLANACAKLAR
Toplantıda Yöresel Kültürler Fuarı’nın bu yılki temasının “Biz Kocaeli’yiz, Biz Türkiye’yiz” olarak belirlenmesine karar verildi. Ayrıca fuarın 27 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Fuara katılacak ve yöreleri temsil edecek olan sanatçı isimleri üzerinde görüşlerin belirtildiği toplantıda stantlarda sergilenecek otantik figürler üzerinde duruldu. Toplantıda sonrası açıklama yapan Yeşildal, “Yöresel Kültürler Fuarı ‘Farklılığımız zenginliğimizdir’ sloganı ile yola çıktı. Bu yılki temamız olan ‘Biz Kocaeli’yiz Biz Türkiye’yiz’ sloganı ile de birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya yine Kocaeli’nden duyuracağız” dedi. Yöresel Kültürler Fuarı’nın hazırlık çalışmaları bundan sonra da her hafta düzenli olarak gerçekleştirilecek.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR