“MEMLEKETİNİ EN ÇOK SEVEN İŞİNİ EN İYİ YAPANDIR”

SEDAŞ’ın Kocaeli merkez mahalle ve köy muhtarları ile yaptığı toplantıya katılan AKP Milletvekili Zeki Aygün “Atatürk’ün ‘Memleketini en çok seven, iş...

BÜYÜT

SEDAŞ’ın Kocaeli merkez mahalle ve köy muhtarları ile yaptığı toplantıya katılan AKP Milletvekili Zeki Aygün “Atatürk’ün ‘Memleketini en çok seven, işini en iyi yapandır’ sözünü hatırlatmak istiyorum” dedi

İzmit Belediyesi’nin evsahipliğini yaptığı, SEDAŞ’ın İzmit Mahalle ve Köy muhtarlarını dinlemek üzere organize edilen toplantıya, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ,Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, İzmit merkez ve köy muhtarları katıldı. SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, toplantıya 11 yöneticisi ile katıldı. SEDAŞ heyeti içinde Şebeke İşletme Bakım Müdürü Yavuz Konuk, Dağıtım Merkezleri Müdürü Burhan Ak, Dağıtım Hatları ve Trafoları Müdürü Reşat Karaman, Şebeke Yapım Müdürü Osman Özer, Ar&Ge Planlama Proje Müdürü Tevfik Sınanmış, Müşteriler Müdürü Orhan Sönmez, Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan, Röle Koordinasyon Başmühendisi Adnan Küçüali, Aydınlatma Koordinasyon Sorumlusu Onur Sınanmış ile Merkez İlçe Koordinatör Mühendis ve Teknisyenleri de yer aldılar.

HERKES GÖREVİNİ YAPACAK
Toplantıda Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, muhtarların ortak taleplerini dile getirirken, Tavşantepe Mahalle Muhtarı Tekin Güner, mahallelerinde kaçak elektriğin ve buna bağlı olarak gerilim düşümü ve arıza sayısının çok fazla olduğunu belirtti. Kaçak taraması ve Aydınlatma çalışmasının da yapılmasını talep etti. Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, “Araçlarımız, ekiplerimiz, gerekli malzememiz varken aydınlatma konusu SEDAŞ için sorun olacak bir konu değildir. Görevlerini yerine getirmeyen, çözüme katkı sağlamayan kişilerle çalışmamız söz konusu olamaz” dedi.

YARINDAN İTİBAREN
Yunus Bekircan muhtarların talepleri ve sorularına tek tek yanıtlar verdi ve genel konularda bilgiler aktardı. İlgili birimlerin alınan notları değerlendireceğini ifade eden Bekircan, “Yetkili müdürlerimiz yarından itibaren bildirdiğiniz konularda gerekli çalışmaları sağlayacaktır” dedi.
SEDAŞ’ın taramalar yaparak mahallelerindeki aydınlatma sorununu çözüme kavuşturan muhtarlar aydınlatma ekiplerine teşekkür ettiklerini belirtirken, bazı mahalle muhtarları da kendi mahallelerinin aydınlatma konusuna öncelik verilmesini talep ettiler.

KAÇAK İHBAR
Milletvekili Zeki Aygün “Kaçağı bilen hemen bildirsin. Milletin kaynaklarını kimse çalmasın” dedi. Zeki Aygün toplantıların en önemli faydasının en etkin iletişimi sağlaması yanında ilgili birimlerin birinci ağızdan şikayet ve talepleri öğrenmesi olduğunu belirterek, ancak toplantıya gelmeyen muhtarlarımıza sitem ediyorum ve Atatürk’ün “Memleketini en çok seven işini en iyi yapandır” sözünü hatırlatmak istiyorum dedi. Çubuklu Osmaniye Köyü Muhtarı Abdullah Gürkan Uzunçiftlik’ten Akmeşe’ye giden hattın çok uzun olduğu ve bu hatla ilgili iyileştirme önlemi alınmasını talep etti. Muhtarların pek çoğu lamba ihbarında direk numarası istenmesinin şikayete yol açtığını ifade ettiler. SEDAŞ yöneticileri direk numarası ile arızalı lambaların bulunmasının daha kolay ve gündüz de aydınlatma lambalarını devreye almadan arızanın bulunmasının sağlanmasına katkı sağladığını bildirdiler.

11 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR