Kursiyerler konağı fotoğrafladı

        Kocaeli Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), kursiyerlerin aldıkları eğitimleri pekiştirmesi amacıyla düzenledikleri uygulama dersi için...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), kursiyerlerin aldıkları eğitimleri pekiştirmesi amacıyla düzenledikleri uygulama dersi için tarihi Sırrıpaşa Konağı’nı ziyaret etti. Mimar Sinan KO-MEK Kurs Merkezi’nin fotoğrafçılık kursiyerleri, restorasyonu yapılan ve ziyarete açılan tarihi mekanın her bölümünde fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

 

BÜYÜK BİR ZEVK

Sırrıpaşa Konağı ziyaretiyle teorik bilgileri pratik yaparak pekiştirme şansı bulduklarını belirten KO-MEK kursiyeri Cüneyt Düzen, “Fotoğrafçılık kursuna iş amaçlı geliyorum. Bunun içinde çok faydalı oluyor kurs, ISO ayarlarını, diyafram ayarlarını, çekim modlarını çekim alanlarını ve boyutlarını derslerde görüyoruz. Bugünde bu güzel tarihi mekanda derste gördüklerimizi uyguluyoruz” dedi. Düzen, şöyle devam etti: “KO-MEK’te uygulama dersi için birçok yeri gezdik. Benim için bu Sırrıpaşa Konağı’nda fotoğraf çekmek ayrı bir zevkti” dedi.

 

HER BÖLÜMÜ

FOTOĞRAFLIYORUZ

Kursiyerlerden Emrullah Karaosmanoğlu da, fotoğrafçılık hevesini gidermek için kursa katıldığını belirterek, “Sırrıpaşa Konağı’nda iç mekan çekimi yaptık. Mimarisi çok güzel olduğu içinde her odasını tek tek gezerek fotoğraflıyoruz” dedi. 19. yüzyıl sivil mimarlık örneği olan ve dönemin İzmit Mutasarrıfı Sırrıpaşa tarafından yaptırılan ve Kocaeli şehrinin en görkemli yapılarından birisi olan konak, zarif mimarisi ve zengin kalem süslemeleriyle dikkat çekiyor. Konak, Tarihi Kentler Birliği'nin başarılı restorasyon uygulaması ödülünü de kazanmıştı.

29 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR