MHP’li Yağız Öztürk Günen’den Aliyev’e ‘üniforma’ övgüsü

Fakat Türkiye’de mevzu biraz daha farklı bir şekilde, Can Azerbaycan’ın Devlet Başkanı İlham Aliyev’in giydiği üniforma üzerinden tartışılır oldu. G...

Fakat Türkiye’de mevzu biraz daha farklı bir şekilde, Can Azerbaycan’ın Devlet Başkanı İlham Aliyev’in giydiği üniforma üzerinden tartışılır oldu.

Gelen 12 şehit haberinin ardından İlham Aliyev’in askeri üniformayı giyerek dünyaya mesaj üstüne mesaj vermesi, ülkemizde özellikle MHP’lilerin takdirini kazanmış görünüyor.

MHP’nin Körfez İlçe Teşkilatı’nın eski başkanlarından Yağız Öztürk Günen de bu konuyu paylaştığı bir fotoğraf karesi ile sayfasına taşımış. Yorumunda ise şu ifadelere yerv ermiş:

“12 şehit haberini alır almaz Asker Üniforması giyip harekat emri veren bir yiğit… 450 şehidimiz için ancak mikrofondan gider yapan bir yapı. Kardeş Azerbaycan başınızdaki Adam’ın değerini bilin.... Ve Aliyev'in ağzından bir Atatürk örneği.

Babamın mene en böyük nasiyatıdır. Fransız elçisi Hatay meselesinde Atatürk'e heddini aşan kelam elemiş. Paşa da ruhsat alıp dışarı çıhmış, bele bir vakıt gecende esker urbası ile içeri girip "Siz nece konuşursanız?" demiş. Eğer bu gün ben sivil sufattan çıkıp esker sufatınan burada isem Ermenilere "Men yarağlıyam siz necesiniz" demek içindir.”

05 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR