DP’de muhalifler hareketli

Demokrat Parti’de her ayın ilk cumartesi günü düzenlenen kahvaltı buluşmalarının ekim ayı toplantısı önceki gün Başiskele sahilinde bulunan Mitza Caf...

Demokrat Parti’de her ayın ilk cumartesi günü düzenlenen kahvaltı buluşmalarının ekim ayı toplantısı önceki gün Başiskele sahilinde bulunan Mitza Cafe’de gerçekleşti. Eski milletvekillerinden İbrahim Artvinli, eski MYK üyesi Ahmet aydın ve eski ilçe başkanlarından Recai Gönenç ile Hayrettin Çetinkaya, Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay ile DP’nin Pendik ve Yalova teşkilatlarından temsilciler katıldı.

 

“HALKA KIZAMAYIZ”

Yapılan kahvaltının ardından başlayan toplantıda konuşan eski il başkanı Hayrettin Çetinkaya, partinin başarısızlığını bilinçsiz ve projesiz olarak hareket edilmesine bağladı. Çetinkaya, “Halka kızmaya hakkımız yok. AK Parti seçiliyorsa bir nedeni var. İnsanlardan kaçarak ve onları dışlayarak politika yapmak mümkün değildir. Politikanın malzemesi insandır. Başka türlü siyasette başarılı olunamaz” dedi.

 

“DP İÇİN SAVAŞACAĞIZ”

Eski il başkanlarından Recai Gönenç ile genel merkeze yönelik sert eleştirilerde bulundu. Genel başkan ve yönetimlerin bir an evvel görevlerini bırakmaları gerektiğinin altını çizen Gönenç, “Önümüzde genel seçimler var. Mevcut yönetim ile seçime gidersek, oyumuz daha da düşecek. Genel merkez ve genel başkan ya kendi rızaları ile bırakacaklar, ya da istifa edecekleri şeyleri söyleyeceğiz. İçimizde DP için savaşacak arkadaşlar var. Onları bir araya getirmeliyiz. İyi bir lider bulabilirsek 2015 seçimlerinde başarıyı yakalar, 2019 için mesafe almış oluruz” ifadelerini kullandı.

 

“EKONOMİK SIKINTILAR VAR”

DP MKYK eski üyesi Ahmet Aydın, partide yaşanan ekonomik sıkıntılara değindi. Aydın, kendilerinin sıkıntılara yönelik çözümleri genel merkeze sunduklarını, ancak durumun daha sonra anlaşılamaz bir hal aldığını belirtti. Aydın, “Biz yola çıkarken şartları biliyorduk. Çözüm önerilerimizi kongrede söyledik. Ancak kongreden sonra garip ilişkilerde bulunmaya başladılar. Yola çıkılan arkadaşlar itilmeye başlandı. Bundan sonra ekonomik sıkıntılar ile baş edilemeyeceğinden binaların satışı gündeme geldi. En son Beşiktaş’taki bina satıldı” dedi.

12 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

T.A.C.SANCHEZ - Serhan Arkadaşım. Unutma zor olan kalmak mücadele etmektir. Çekip gitmek en kolayıdır. Bugün bir avuç kalmışsa Demokrat Partililer unutma ki herbiri çok kıymetlidir. Ve düşünceleri, nefesleri memleket sevdasındadır. Dün doğruları yapar diye davet edilenler bugün yanlışlara düştüklerinden makam ve mevkilerden ayrılmaları istenebilir. Bu Türkiye siyasetinin yadsınamaz bir gerçeğidir. Getirenler getirdik diye yanlışlara göz yumar ısrar ederlerse yok oluruz. Öyle ki azalsak ta yok olmayız biz bu apaçık ortadadır. Bu da Türkiye deki demokrat geleneğin gerçeğidir. Türkiye siyasetine akıllı gözlerle bakanlar bir sonraki iktidarın Demokrat Parti iktidarı olacağını görürler. Buna şimdi gülenler 14 sene öncede mevcut iktidarın bugün bu şekilde olabileceğine gülenlerdir. Önemli olan partimizi iktidara ne kadar çabuk ulaştırabileceğimizdir. Memleketin durumu ortadadır. Aynı senin yapmış olduğun eleştiri hatasında ki gibi mevcut iktidarda getirdiklerine biat ile bağlı kalmaya çalışmakta artık ayyuka çıkmış her türlü üç kağıtçılığın üstüne gitmek yerine üstünü örtmeye çalışmaktadır. Bu davranış biçimleri de onların sonu olacaktır. Bu anlam da önce gerekli araştırmaları yapalım Demokrat Partinin mal varlığı elden çıkarılıyor mu? Satılıyor mu? bakalım ondan sonra kimi ve ne şekilde eleştireceğimize karar veririz. Yorumun fazlaca yersiz ve haksız olmuş. Bizim partimiz köklü ve güçlü bir gelenek partisidir. Temel prensiplerinden ödün vermez. Siyasette satanlar partisini bırakıp gidenlerdir. Daha dikkatli düşünüp hareket etmek gereklidir. Yaptığın yorum sen dahil kimseye fayda sağlamaz. saygılarımla..

Yanıtla . 0Beğen 12 Ekim 17:20
01

Serhan - Ahmet Aydın sen bu adamı partide öven degilmisin Sinan saral döneminde ilçe baskanı olan murat beyi ve Sinan'ın arkasında kalkesce vurmadınmı sen gültekinide sattın bırak git bu işleri

Yanıtla . 0Beğen 12 Ekim 17:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR