Ahmet Kul, Çevik Bir’e hakkım helal olsun

SP’nin mart ayı il divan toplantısında konuşan il başkanı Ahmet Kul, “Ben bu milletin Çevik Bir’e hakkını helal edeceğini sanmıyorum. Benim hakkım hel...

BÜYÜT

SP’nin mart ayı il divan toplantısında konuşan il başkanı Ahmet Kul, “Ben bu milletin Çevik Bir’e hakkını helal edeceğini sanmıyorum. Benim hakkım helal olsun” dedi


Saadet Partisi mart ayı il divan toplantısını dün Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, GİK üyesi Oğuzhan Asiltürk de katıldı. Divan toplantısının açılış konuşmasını il başkanı Ahmet Kul yaptı. Kul, “Türkiye’nin tablosu hep kötüydü. Bugün de iyi giden hiçbir şey yok. Ülkenin ekonomik tablosu hep karanlık” dedi. Sağlıkçıların geçtiğimiz gün yaptıkları bir günlük iş bırakma eylemine de değinen Kul, “Bir doktorun şehit edilmesi bizleri de üzdü” diye konuştu.
ESNAF KAN AĞLIYOR
Kul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlıkçıların bilmediğimiz sıkıntıları da olduğunu gördük. Sağlıkçılar sıkıntı çekiyor da vatandaş sağlık konusunda sıkıntı çekmiyor mu? Elbette çekiyor. Sağlıkta vatandaşın yükü artmaya devam ediyor.” Ekonomi üzerine de konuşan Başkan Kul, Kocaeli esnafının durumuna değinerek, “İnönü caddesi esnafı bir araya gelerek feryat ediyor. İş yapamıyoruz, kimse bizlere yardımcı olmuyor diyor” diyerek esnafa sahip çıktı.
SANAYİDEN SES YOK
Ekonomi üzerine yaptığı konuşmasına devam eden Kul, “Ekonomide söylenenlerin hangisi doğru? Tabi ki vatandaşın dediği doğru. Yüzlerce insanın ekmek yediği küçük sanayi sitesinden ne çekiç ne de para sesleri geliyor. Ananı da al git giyen bir başbakan, çiftçiye gözünü toprak doyursun diyen bakandan oluşan hükümet var. Hükümet geldiğinde 8 dolar milyarderi vardı şimdi 39 dolar milyarderi var” dedi.
ÇEVİK BİR’E HAKKIM
HELAL OLSUN
Her gün yerel basını takip ettiğini belirten Kul, “Kocaeli’nde neler oluyor bilemiyorum. İlimizde maneviyatta sıkıntı yaşıyoruz. Kocaeli’nde ölümsüz, cinayetsiz ve intiharsız bir gazete göremiyoruz” şeklinde konuştu. “Erbakan, tank üretin dedi, onlar tank yürüttü” diyen Kul, “Ben bu milletin Çevik Bir’e hakkını helal edeceğini sanmıyorum. Hakkımızı helal etmek kendimize aittir. Benim hakkım helal olsun” diye konuştu.
BAŞLANGIÇ OLACAK
İl Başkanı Ahmet Kul, toplantının basına açık olan kısmının son bölümünde bundan sonraki divan toplantılarının mahalle başkanları ve sandık başkanları ile ilçelerde yapılacağını söyledi. Kul, toplantılara geliş nedenlerinin sadece ülkemiz, İslam alemi için değil tüm dünya aleminin kurtuluşu için olduğunu vurguladı. Kul, “Yaşanalar çalışma azmimizi kırmamalı. Yerel seçimler Saadet iktidarının ve dönüşümün başlangıcı olacaktır” dedi.

23 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR