Çelikiz: Camilerimiz, gençlerin ve çocukların mekanı olmalı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle açıklama yapan Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz, haftanın insanımız ve toplumumuz...

BÜYÜT

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle açıklama yapan Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı Kadir Çelikiz, haftanın insanımız ve toplumumuz, din hizmeti veren din görevlileri için hayırlara vesile olmasını temenni etti. Başiskele Din Görevlileri Derneği yönetim kurulu bir dizi ziyarette de bulundu.

 

BİRÇOK İHTİYAÇTAN DOĞUYOR

Kadir Çelikiz, camiler ve din görevlilerinin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekmek, onların gerçek işlevini ortaya koymak, sıkıntılarını dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak, camilerin daha işlevsel hale gelmesini sağlamak gibi ihtiyaçların bu haftanın kutlanmasına zemin hazırladığını belirtti.

 

CAMİ VE GENÇLİK TEMASI İLE KUTLANIYOR

Kadir Çelikiz, her yıl farklı bir tema ile kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yıl “Cami ve Gençlik” teması ile kutlandığını belirterek, “Gençlerimizi İslam ahlakı ile yetiştirmek onlara maddi manevi değerlerimizi en güzel şekilde öğretmek hepimizin görevidir. Yüce Allah’ın evi olan camilerimiz gençlerin ve çocukların mekanı haline gelmelidir” dedi.

17 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR