Türkkan: AKP, Kocaeli’de % 34 oy alır, 5 milletvekili çıkartır

Gazetemizi ziyaret eden MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, AKP’nin Kocaeli’de yüzde 34 oy alacağını, 5 milletvekili çıkaracağını, MHP’nin d...

BÜYÜT

Gazetemizi ziyaret eden MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, AKP’nin Kocaeli’de yüzde 34 oy alacağını, 5 milletvekili çıkaracağını, MHP’nin de yüzde 20’nin üzerinde oy alacağını söyledi.

MHP MYK üyesi ve Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, diğer milletvekili adayları Ruhi Çavdar, İsmail Kurt, Hilal Elmas, Veysel Çelik ve İsmail Okumuş ile birlikte dün gazetemizi ziyaret etti. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, AKP’nin 5 milletvekili çıkaracağını, 6’ncı sıra adayı İlyas Şeker’in heveslenmemesini, kaset olaylarıyla MHP’nin yıpratılmaya çalışıldığını, MHP’nin bu yıpratılma kampanyasından güçlenerek çıktığını söyledi…
Türkkan şu değerlendirmelerde bulundu

EĞİTİMLİ NÜFUS İŞSİZ
“Kocaeli’nin nüfusu giderek yaşlanmaktadır. Emekli kenti durumuna doğru geliyoruz. Sanayi alanlarını ziyaret ettik, kendilerinin sorunlarını dinledik. Kendilerinin teklifi oldu. Seçim sonrasında gelin bizlere bir vizyon belirleyin dediler. Bunun da nedeni birçok araç artık kendi servisine gitmektedir. Burada yıllardır hizmet veren sanayi çalışanları zor durumda kalmışlardır. Sanayiciler vizyonumuza güvendiklerini söylediler. Her gittiğimiz yerde söylüyoruz. Kocaeli sanayiden yorulmuştur. Yeni bir vizyon gerekiyor. Eğitimli nüfusun işsiz kaldığı bir kent durumuna geldik. MHP buna kayıtsız kalmayacaktır”

MİTİNG HAZIRLIKLARI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cumartesi günü İzmit Perşembe pazarında yapılacak mitingi geleceğini Türkkan, “Genel Başkanımız Sayın Bahçeli tarafından kentimizin projeleri anlatılacak. MHP’nin Kocaeli 2023 vizyonunu genel başkanımız anlatacak. Türkiye’ye ayrı Kocaeli’ye ayrı bir vizyonumuz var. Miting hazırlıklarımız devam ediyor. Düzce – Adapazarı – Kocaeli üçgeninde mitingler yapılacak. Saat 17.00 sularında ilimize gelecek. Geçmiş dönemde partimizde görev yapan yaklaşık 300 kişi Genel Başkanımız Bahçeli tarafından özel olarak mitinge davet edildi. İl başkanımız da bununla yakından ilgilenmektedir. Miting çalışmalarımız devam ediyor. MHP’nin nasıl kenetlendiğini bu dönem dosta düşmana göstereceğiz” dedi

AKP – CHP – BDP AYNI YERDE
Türkkan, MHP’nin baraj altında kalacağı yönünde söylemlere tepkili olduklarını söyledi. Türkkan şu açıklamada bulundu “Aç tavuk kendini darı ambarında zanneder. Bizim kesinlikle baraj sorunumuz yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Hakkari’de söylenen sözler, AKP ile PKK’nın federasyon ve anayasa taleplerinin birbiriyle örtüşmektedir. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bölgesel özerkliği desteğini ve sonuna kadar rakipçisi olacaklarını söyledi. Bunu 4 sene önce BDP, ilk grup toplantısında dile getirmişti. Burada tek ayrı oturan MHP’dir. MHP olmasın bu işler çok rahat güllük gülistanlık olur. MHP, olmasın Türkiye üzerinde planlanan bütün oyunlar rahatlıkla oynanabilir. Ama millet bunun farkındadır. Hayatında MHP’ye oy atmamış kişiler, bu kadar üstünüze geliyorlarsa bu işte bir şey var diyerek destek vereceklerini söylüyorlar. Geçtiğimiz seçimlerde bu yoktu.”

AKP’NİN KOCAELİ OYU YÜZDE 34
“MHP olarak her ilçede varız. Bazı köyler var ki, geçen seçimlere nazaran oylarımız 3 kat artmıştır. MHP seçimin sürpriz lider partisi olacaktır. Bu kadar suskunluk hayra alamet değildir. AKP’nin milletvekilleri alanlarda dolaşamıyorlar. Adaylar birbirlerine tepki var mı? diye sormaktadır. Herkes kendi geleceğinden korkuyor. Bundan dolayı sessiz bir bekleyiş var. Bu da sandıkta patlamayı beraberinde getirecektir. Halkın arasından uzak duruyorlar. AKP modası bitmiş bir ampuldür. İdare lambası durumuna geldi. Gençlerde de moda MHP oldu. Gölcük, Karamürsel, Kartepe, Gebze ilçelerinde oldukça iyi durumdayız. AKP’nin Kocaeli’de oyu yüzde 34, CHP yüzde 26-28, MHP yüzde 20’nin üzerine çıkacağız”.

KASET OLAYI GERİ TEPTİ
“Başbakan Erdoğan kaset söylemlerinde bir hafta söylediğini bir hafta sonra değiştirmiştir. Bir hafta önce bunlar özel hayat değil, bunlar genel hayat diyordu. Bugün kaset üzerinden siyaset yapmayın demesi samimiyetine gölge düşürmektedir. Başbakanın da bir tespiti var. Oklar kendine dönmüştür. Bundan kurtulmak için böyle bir beyanat vermiştir. Başbakan kendi grubuna baktığında, MHP’de kaseti çıkanların kendi grubunda daha fazla olduğunu görmüş olmalı ki böyle bir adım atmıştır. Siyaset AKP sayesinde bel altına inmiştir. İsmail İnönü Yassıada Mahkemelerinde görüşülen Adnan Menderes’in bebek davasını ağzına dahi almadı. Siyaset bir seviye işidir. Bu seviye kaybeden Başbakanın dengesi bozulmuştur. Kendisi iyi veya kötü ne derse desin ciddiye almıyoruz”.

MHP’DE KRİZ YOK
“MHP’de yönetim krizi yaşanmıyor. İstifa edenlerin yerine hemen gereken atamalar yapılmıştır. Genel seçimler sonrasında atamalar yapılacaktır. Şuanda seçim çalışmaları için herkes alanlarda yer almaktadır. En ufak bir boşluk olmamıştır. Çalışmalar hızla devam etmektedir.


ŞEKER HEVESLENMESİN
12 Haziran seçimleri sonrasında milletvekili tablosu oldukça sürpriz olacak.
AKP Kocaeli’de 5 milletvekili çıkarır. 6’ncı sıradaki İlyas Şeker heveslenmesin, belediyede ki kadrosunu muhafaza etsin. Belediyeyle olan ilişkisini bozmasın”

HÜRREM DİZİSİ
“AKP hızla inişe geçmiştir. Son bir hafta kala AKP’nin kaseti çıkarsa, AKP ne yapılacak? Onların kasetini biz çekmiş olsaydık, her AKP’liden 46 bölümlük Hürrem dizisi çıkardı”.

MHP BAYRAĞINA TAHAMMÜL YOK
“Gebze’de bir bayrak krizi yaşandı. Kaymakamın talimatıyla bizim bayrağımızı indirmeye çalıştılar. Kaymakamla bu konuyu görüştüm. Bana bir açıklama yapamadı, sadece sizi seviyorum dedi. Bende seni seviyorum dedim, ama neticede MHP’ye yapılan bu durumu bir tarafa not ettik. Başbakanın görmemesi amacıyla yapılmış bir hamle. Başbakan PKK bayrağına tahammül ediyor da, MHP bayrağına mı tahammül edemiyor? Bu bir hazımsızlık, kamu yöneticilerinin ne kadar siyasallaştığını gördük. Bu durumu silinmeyen bir yere not ettik”.

MHP VİZYONU
“ANAP döneminde çek-senet işi yapan herkes, herhangi bir şekilde ülkücü hareket davasından ceza almamışlardır. Kuyumcu soydular cezaevinde ülkücüyüm dediler. Bıyığını sarkıttı, ben ülkücüyüm dedi. Bunlara ilk sopayı atan yine biz olduk. Bunlar teşkilat etrafından dolaşmaya başlamışlardı. Hilalleri bozkurtları indirdik. Bu hareket ilahi kelimetullah ile dünyaya nizam getirmek için başlatılan harekettir. Ülkücü buradalar. Oturmasını, kalkmasını bilen, ülkücüyüm diyen kendisini rezil etmez. Yanlış yapanı burada tutmayız”.

TÜRKKAN’DAN TEŞEKKÜR
Ülkemizin bulunduğu tehlikeli durumun farkına varan MHP’ye destek veren AKP, CHP, DP yöneticilere teşekkür ediyoruz. Bütün hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Seçimden sonra hep birlikte olacağız.

“ERZURUMLUYUM”
Milletvekili adayı Hilal Elmas da konuşmasında “Erzurumlu olduğumu daha önce açıklamıştım. Bundan da gurur duyuyorum. Şunu ifade etmeliyim ki, bizim üzerimizden siyaset yapılmak isteniyor. Buna izin vermeyeceğiz. Erzurumluların nerede olduğunu herkes bilmektedir. Kimse kendisine bu durumdan görev çıkarmasın. Toplum mühendisliği yapmasın”dedi.

OKUR VE GÖNÜL’E TEPKİ
Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar konuşmasında şunları söyledi “İnsanlarımızda birlik ve beraberlik içerisinde yer alıyorlar. Kentimizde AKP ve CHP’ye tepki gösterenler bizlerin listesine destek veriyorlar. AKP Milletvekili Adayı Mehmet Ali Okur’a Gebze ilçesinde tepki var. Parti binasının önünde neden vurulduğunu açıklaması isteniyor. AKP’liler bizi temsil edemez diyorlar. AKP’nin Gebze adayını 7’nci sıraya koyması, AKP içinde tepkileri de beraberinde getirmiştir. Kartepe’de Sayın Sibel Gönül’e karşı tepki var. Kartepeliler, Gönül’ün ilçeye hiçbir hizmette bulunmadığını söylüyorlar. Belediyenin yaptığı hizmetlerin dışında milletvekili olarak bir şey katmadığından söz ediliyor. Her yerden şikayetler geliyor. Kartepe’re yapılan şuyulundırma da rantların gündeme geldiğini halk tarafından konuşulmaktadır”.

GEBZE’DEN UMUTLUYUZ
Gebze’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren MHP Milletvekili Adayı İsmail Kurt, “Gebze sürpriz yapacak. İnsanlar çok duyarlı çok iyi bir sonuç alacağız. Kamuoyundan destek gelmektedir. Gebze bu noktada destek vermelidir. Başbakan Erdoğan tarafından özel olarak miting oraya kaydırılmıştır. Bütün ağırlık Gebze ilçesine kaymış durumdadır ”şeklinde konuştu.

24 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR