Zeynep Erbakan babasını anlattı

Zeynep Erbakan babasını anlattıSP Kadın Kolları Genel Başkanı Zeynep Erbakan, ilimizde yapılan bölge toplantısına katıldı. Erbakan, 12 Eylül ve 28 Şub...

BÜYÜT

Zeynep Erbakan babasını anlattı

SP Kadın Kolları Genel Başkanı Zeynep Erbakan, ilimizde yapılan bölge toplantısına katıldı. Erbakan, 12 Eylül ve 28 Şubat süreci ile babasını merhum Necmettin Erbakan’ı anlattı


SP Kadın Kolları Genel Başkanı Zeynep Erbakan, ilimizde yapılan Düzce, Bolu ve Sakarya il kadın kollarının katıldığı bölge toplantısına geldi. SP İl Başkanlığı’nda yapılan toplantı öncesinde Zeynep Erbakan açıklama yaptı. Erbakan “Babam evde pek konuşmazdı. Ancak soru sorulduğunda cevap verirdi. Bakışlarından sevgisini anlardık. Torunlarına karşı oldukça şakacıydı. Onlarla oynamayı severdi” dedi.

12 EYLÜL DÖNEMİ

12 Eylül dönemiyle ilgili konuşan Zeynep Erbakan, “O zaman kardeşlerim çok küçüktü. Çok etkileyici bir dönemdi. Ortaokuldaydım. Babam askerler tarafından götürülürken fenalaşarak hastaneye kaldırıldım. Babamla aramızda farklı diyalog vardı. Hasta yatağımdan kalkarak kendisini ziyaret ettim. Götürdüğümüz her şeyi teker teker açıp okurlardı. Merhum Alparslan Türkeş Bey ile o zamanda görüşmelerimiz oldu. O dönemde oldukça zor zamanlarımız olmuştur” ifadelerini kullandı.

“TANKA ZARAR VERDİ” YAZARLARDI

Gazeteci Fikret Bila'nın ‘Erbakan tankların üstüne çıktı da medya yazmadı mı?’ eleştirisine Zeynep Erbakan şu karşılığı verdi: “Kişileri hedef alarak konuşmayı doğru bulmuyorum. Bizim siyasi anlayışımız kişilerle değil zihniyetlerle ilgilidir. Herkes görüşünü söyleyebilir. Ama milletimiz o dönem verilen brifingleri hâlâ unutmadı. Ayrıca medyanın birçok önemli ismi de daha sonra, 28 Şubat'ta nasıl yönlendirildiklerini kendileri itiraf ettiler. Ama şimdi düşünüyorum da, herhalde tankın üzerine çıksaydı, o zaman da, ‘Erbakan tanka zarar verdi’ diye yazarlardı. O dönem maalesef medyanın yaklaşımı böyleydi.”

BAŞBAKAN’A GÖNDERME

Başbakan Erdoğan tarafından 3 çocuk yapın yaklaşımına ise Zeynep Erbakan, “4 çocuk annesi olarak görevimizi tamamlamışız. Önemli olan çocuk sayısının kaç olduğu değildir. O çocukların nasıl yetiştirildiği önemlidir. Çocukları ekonomik açının yanı sıra iyi bir insan ve Müslüman olarak yetiştirilmesi önemlidir” derken, ‘ana dilde eğitim ve Kürt sorununa yaklaşımınız ne?’ sorusuna, “Ana dilde eğitim elbette en temel insan haklarından biri. Ama burada tartışma yanlış bir mecrada yapılıyor. Hangi dilde konuştuğunuzdan çok, ne konuştuğunuz önemli. Babamın bu konuda yıllar önce yaptığı bir değerlendirme var. Orada şöyle diyor: ‘Ne konuşacaksın? Efendim, ateizm konuşacağım. Materyalizm konuşacağım. Bu ülkeyi böleceğim. Kürtçe de konuşsan zararlısın o zaman. Ne konuşacaksın? Efendim, İslam kardeşliğini konuşacağım. Birlik ve beraberliğimizi anlatacağım. İstersen Ugandaca konuş, ben seni alnından öperim’ diyor. Bence de öyle. Önemli olan birlik ve beraberliğimiz” şeklinde cevap verdi.
AKP’YE AKIL VERMİŞTİR

Necmettin Erbakan’ın kimseye kırgın gitmediğini belirten Zeynep Erbakan, “Babam, herkese hakkını helal ederek vefat etmiştir. Yanlış yapanı uyarmak görevi olduğunu her zaman söylemiştir. AKP’nin kurulması sırasında bugün üst düzey yetkili durumda olanlarla görüşmeler yapmıştır. Ekonomik programda neler olması gerektiği üzerine görüşmeler yapılmıştır. Burada sabahlara kadar görüşmeler yapıldı. Neden yapacaklarınızı söylediğiniz dendiği zaman ise bizim kaybedecek 4 yılımız yok demiştir. Bencilliğimizi ortadan kaldırmak gerekiyor diye her zaman söylerdi” dedi.

SİNİRLERİ ALINMIŞ BİRİYDİ

Zeynep Erbakan, sözlerini şöyle noktaladı: “Babamın en çok sevdiği şey, kravat seçmektir. Kendisi sarı rengi severdi. Fazla yemek yemezdi. Babam torunlarıyla oynamaktan çok zevk alırdı. Herkesle görüşme yapardı. Annemin sinirli olmasına rağmen babamın sinirleri alınmış gibiydi. 28 Şubat sürecinde bu görülmüştür. Tepkileri her zaman sabırlıydı. Kendisi eroin davasında idamla yargılandı. Dünyada 6 milyar insan içinde ben dahil, böyle bir şey yapacağı aklıma gelir ama babamın yapacağı aklıma dahi gelmez.”


050320121740571292406_4.jpg

05 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR