Efe Tur’dan şikayet var

  Şehirlerarası otobüs yolcularının, yolculuk sırasında herhangi bir duruma karşı sigortalanır. Bu sigorta işlemi ise biletlere yazılan TC kimlik numa...

 

Şehirlerarası otobüs yolcularının, yolculuk sırasında herhangi bir duruma karşı sigortalanır. Bu sigorta işlemi ise biletlere yazılan TC kimlik numarası ile yapılır. Bu neden çok uzun zamandır otobüs biletiler TC kimlik numarası ile kesilir. Sizden kimlik numaranız alınmadan bilet kesilmez. Ama Efe Tur firması bir kişiye sallama bir kimlik numarası ile bilet kesmiş. Bu kişi öyle sıradan bir kişi değil. Kayıp olan, ailesi tarafından her yerde aranan konuşamayan yaşlı bir vatandaş.

Bu kayıp vatandaşımızın ailesi gazetemize bir yazı gönderdi. Aynen yayınlıyoruz;

“Geçtiğimiz mayıs ayında  Başiskele ’de yaşayan 80 yaşlarında ve konuşamayan dedem kayıp olmuştu.

Tüm aile fertleri olarak kayıp yaşlı ve bakıma muhtaç olan dedemizi kaybetmiş olmanın verdiği telaş ile siz değerli basına da haber verdik ve basının sayesinde dedemizi bulduk.

Biz bu kayıp telaşı içerisinde tıpkı sizden yardım istediğimiz gibi Kocaeli’de bulunan otobüs firmalarını dolaşarak bilgi almak istedik defalarca Kocaeli terminaline gittik İzmit firması olan Efe Tur yazıhanesindeki yetkililere sorduk ve dedemizin T.C kimlik numarası ve ismini verdik ve tek bir cevap istedik, içimizi ferahlatacak, bize ışık tutacak, kafamızdaki soru işaretlerini, uykusuz gecelerimizi biraz olsun rahata erdirecek bir cevap. Ama ne yazık ki her defasında bilet alınmadığı bilgisi geldi. Yaklaşık 4 gün süren bu arama sürecinde başta da söylediğim gibi basının haberiyle dedemize kavuştuk.

Dedemize kavuştuğumuzda cebinden çıkan Efe tur il dışı Bursa-Kocaeli biletinden öğrendik ki dedemiz kayıp olduğu süreçte Efe Tur’dan bilet alarak il dışına çıkmış. Bilet üzerinde yazan isim ve T.C kimlik numarasının hiç biri dedemize ait değil.

Bizim altını çizmek istediğimiz nokta şu ki; Kocaeli’nin bilinen ve tanınan bir tur firması nasıl olur da konuşamayan yaşlı bir vatandaşa isimsiz ve sallama bir T.C numarası ile nasıl bilet keser? Bilet kesildi diyelim, ticari bakış açısıyla yaklaşıldı, müşteri müşteridir dendi. Biz telaşımızla kapısına gidip kaybımızı söylediğimizde bize neden böyle bilgi verilmedi? Bu konuda bu firmanın başka canları yakmaması, başkalarına aynı acıyı yaşatmaması için bu yanlışın düzeltilmesi gerektiğini düşüyorum.

Bu konuda da siz duyarlı basın mensuplarının da konuya önem vermesini talep ediyor,

İyi çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla….

Hakan Süleymanoğlu”

21 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR