“Doğru Hamle” meyvelerini veriyor

Geleceğin satranççılarını bulmayı hedefleyen ve satranç sporunu tabana yaymak adına başlatılan Doğru hamlede buluşalım projesiyle birlikte, Kocaeli’de...

BÜYÜT

Geleceğin satranççılarını bulmayı hedefleyen ve satranç sporunu tabana yaymak adına başlatılan Doğru hamlede buluşalım projesiyle birlikte, Kocaeli’de bulunan yetenekli satranççılar da Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü bünyesine dahil edildi.

 

HER YIL DERECE GELİYOR

Proje kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu satranççılar da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da elde ettikleri başarılı sonuçlarla projenin gelişmesine büyük destek veriyor. Büyükşehirli satranççılar, son olarak Çorum’da yapılan Türkiye Çocuk ve Yıldızlar Satranç Liginde Türkiye dereceleriyle döndü. 78 takımın katıldığı Çocuklar Ligi ile 37 takımın katıldığı Yıldızlar Ligi müsabakalarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu satranççılardan bir şampiyonluk birde ikincilik geldi.

 

CAN BAYLAV ZİRVEDE, EFE MERT İKİNCİ

Kocaeli’de yapılan Çocuk ve Yıldız liginde dereceye giren sporcuların katıldığı şampiyonada Kocaeli’de satranç sporunda marka isim haline gelen Can Baylav, yine zirvede yer aldı. Çocuk takımında birinci masada yarışan Can Baylav, sekiz turda, sekiz galibiyet alarak yenilgisiz şekilde şampiyon oldu. Yine zirveye bırakmayan Can Baylav, başarılı çıkışını sürdürmüş oldu. Yıldızlar takımımızda birinci masada yarışan Efe Mert Kılıç, sekiz turda altı galibiyet iki beraberlikle yenilgisiz şekilde ikinci oldu.

 

“DOĞRU HAMLEDE BULUŞALIM” BÜYÜYOR

Çorum’da yapılan ve altı gün süren Türkiye Satranç Ligi Çocuklar ve Yıldızlar müsabakalarında elde edilen derecelerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü başkanı İslam Yücel,”2013 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatıyla başlattığımız, “Doğru Hamlede buluşalım meyvesini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda meyvelerini almaya başladık. Yılın Proje ödülüne layık görülen “Doğru Hamlede buluşalım” büyüdükçe, başarılar arttıkça bizlerde çok mutlu oluyoruz. Dereceye giren, yarışmalara katılan sporcularımızı, antrenörlerimizi, sporcularımızın ailelerini tebrik ediyorum. Daha çok çalışacağız. Hedeflerimiz büyük. Türkiye’nin Satrançta marka kulübü olmak için mücadele vereceğiz” dedi.

08 Mayıs 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR