Cengiz Kan, tanıtıma katılmadı

  AKP Kandıra’da belediye başkan adayı Ünal Köken’in tanıtım toplantısı önceki gün düzenlendi. Turan Güneş Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşen tanıtım pr...

 

AKP Kandıra’da belediye başkan adayı Ünal Köken’in tanıtım toplantısı önceki gün düzenlendi. Turan Güneş Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşen tanıtım programına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, aday adayları ve partililer katılırken, mevcut belediye başkanı Cengiz Kan ise etkinlikte yer almadı.

 

UZUN ADAMIN ARKASINDAYIZ

Programda konuşan ilçe başkanı Şentürk, zor dönemlerde partilerine destek olacaklarını söyledi. Başkan adayları Ünal Köken’in arkasında olduklarını vurgulayan Şentürk, “Kandıra’da 30 Mart’ta belediyeyi tekrar kazanacağız” diye konuştu. Türkiye’nin içinden geçtiği sürece değinen Şentürk, “Bizler birilerinin ölmesini beklediği uzun adamın arkasındayız. Kandıra olarak desteğimiz sürecektir. Oylarımızı artırarak, zaferimizi kutlayacağız” dedi.

 

KİŞİLER İÇİN DEĞİL DAVAMIZ İÇİN

Şentürk’ün ardından konuşan Bakan Fikri Işık da, Kandıra’nın kendileri için ayrı bir yer olduğunu söyledi. İlçe halkının her şeyin en güzeline layık olduğunu belirten Işık, “Biz kişiler için değil, şehrimiz, ülkemiz, davamız için siyaset yapıyoruz” dedi. Türkiye’nin en güçlü ülke olmasını istediklerini belirten Bakan Işık, “Bu yüzden şahsa göre siyaset yapmıyoruz. Fikri Işık bugün var yarın yok, ama ülkemiz bakidir” şeklinde konuştu.

 

AKP HİZMET PARTİSİDİR

AKP’nin en güzel ifadesinin hizmet partisi demek olduğunu dile getiren Işık, “Nerede hizmet varsa biz oradayız. Bu konuda gece gündüz çalışan bir kadroyuz” dedi. Kendilerinden sonrakilere güçlü bir Türkiye bırakmak istediklerini vurgulayan Bakan Fikri Işık, şöyle konuştu: “Biz güçlü bir ülke bulmadık. Bizden öncekilerin siyasi çekişmeleri yüzünden IMF’nin 3 kuruşuna muhtaç olan bir ülkeydik. Şimdi IMF’ye borcumuzu ödedik ve üstüne size 5 milyar dolar borç verebiliriz diye teklif ettik” dedi.

 

BİZ HİZMET EDECEĞİZ SİZ OY VERECEKSİNİZ

Kandıra’nın eskiden göç veren bir ilçe olduğunu hatırlatan Bakan Işık, “Engellemeler vardı. Fakat bunlara rağmen Kandıra’ya doğalgaz getirildi. İSU’nun başındaki Ünal kardeşim Namazgah Barajı’nı yaptı” diye konuştu. Her hizmetin kendilerini motive ettiğini de sözlerine ekleyen Işık, “Biz size hizmet edeceğiz, siz bize oy verip bizi iktidarda tutacaksınız” dedi.

 

ADAYLIK BİR NASİP İŞİ

Adaylığın nasip işi olduğunu dile getiren Işık, “2009’da Cengiz’i aday yaptık. 5 yıl çalıştı, güzel hizmetler yaptı. İbrahim Bey de Kandıra’dan desteğini hiç çekmedi. Ancak genel merkez bir takdir gösterdi ve Ünal kardeşimizi aday gösterdi. Altında Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunan her aday benim adayımdır. O aday seçilene kadar gece gündüz çalışırım” dedi. Mart ayında Kandıra’da hastane açacaklarını dile getiren Işık, “Kandıra’ya yapılan hizmetleri biz bile unutuyoruz. Ama Kandıralıların unutmayacağını biliyoruz” şeklinde konuştu.(Devamı Gazetemizde)

13 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR