“Birileri rant sağlayacak diye esnafımız mağdur ediliyor”

Kandıra SS. 49 No'lu Minibüs ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Yüksel Horos, Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin yaz aylarında sahillere girec...

Kandıra SS. 49 No'lu Minibüs ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Yüksel Horos, Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin yaz aylarında sahillere girecek olmasına tepki göstererek, “Birileri rant sağlayacak diye esnafımız mağdur ediliyor” dedi.

 

Kandıra SS. 49 No'lu Minibüs ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Yüksel Horos, Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin yaz aylarında Körfez’den Kandıra sahillerine hizmet verecek olmasına tepki gösterdi. Horos, “1980 yılından beri Kandıra merkez, Kefken, Cebeci, Babalı, Kerpe ve diğer çevre köylere yaz ve kış demeden halkımıza hizmet vermekteyiz. Buna rağmen yaz aylarında yıllarca Gürkan firmasına yol verdiler. İzmit'e çalışmaya başladığımızda bizlere vermiş oldukları çalışma belgelerini iptal edip birilerinin önünü açtılar. Şuanda ise belediye araçlarının saatte bir olmak kaydıyla Körfez’den yaz aylarında araç kaldırılacağını gazetelerden öğrenmiş bulunuyoruz” dedi.

 

ESNAFIMIZ MAĞDUR EDİLİYOR”

Yüksel Horos, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu konuyu sorduğumuzda günde bir aracın Kerpe Miço Koyu’na bayanları getirip götüreceğini, bizim yolcularımıza asla zararı olmayacağını söylemişti. Şimdi gelinen noktada ise 36 üyemizin tamamını, araç sigorta paralarını dahil çıkaramayan esnafımızı mağdur ediyorlar. Bizler ise 65 yaş üstünü ücretsiz taşımakta olup, halkımızı hiç bir şekil de mağdur etmedik. Ama şuanda birileri rant sağlayacak diye esnafımız mağdur ediliyor. Buna kimsenin hakkı yoktur” şeklinde konuştu.

 

“ARAÇLARI KALDIRACAĞIZ”

Horos, “Yönetim kurulu olarak 20 Haziran'dan sonra kooperatif araçlarımızı Kandıra Terminal içine depolayıp kent kartları sökerek, Büyükşehir yazılarını da kaldırarak gereğini yapacağız. Eğer amaçları halka hizmet ise sadece İzmit’ten veya İstanbul’dan gelen yolculular mı mağdur? Babalı, Çamkonak, Cebeci, Karaağaç, Ballar, Kurtyeri, Kefken ve Kerpe köylerinden İzmit’e giden vatandaşlarımız insan değiller mi? Bu vatandaşlarımızın da tek araçla İzmit'e gitmeleri için araçlarımızın M plakalarının Büyükşehir Ulaşım Dairesi'nde saklı kalmak kaydıyla kotusa alınarak J Plaka yapılmasını istiyoruz” dedi. 

30 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR