İzmit’te 23 Nisan korteji

    Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği ‘Bi Dünya Eğlence’ festivali kapsamında 41 ülkeden 1000 çocuk dün İzmit merkezini renklen...

toplu-001.jpg

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği ‘Bi Dünya Eğlence’ festivali kapsamında 41 ülkeden 1000 çocuk dün İzmit merkezini renklendirdi. Nuh Çimento Ortaokulu önünden başlayarak şehir merkezine gelen çocuklar, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü. Yol boyunca Kocaelilileri selamlayan çocuklar İzmitliler tarafından coşku ve sevinçle karşılandı.

 

İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDULAR

41 ülkeden gelen çocuklar renkli görüntüler eşliğinde hizmet ibnası önüne gelerek burada Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu çocuklarla geleneksel hatıra fotoğrafını çektirdiProgram saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Lübnanlı çocuklar sürpriz yaparak günlerce hazırlandıkları İstiklal Marşı’nı okudular.

 

BURASI SİZİN İKİNCİ ÜLKENİZ

Törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Bütün dünyanın çocuklarını seviyoruz. Burası sizin ikinci ülkeniz. Burada edindiğiniz arkadaşlıklarla dostluk ve kardeşliğiniz ebediyen devam edecek. Dünyanın barışa ihtiyacı olduğu bu günlerde dünyanın 41 ülkesinden çocuklarımızı Kocaeli’ye davet ettik. Ülkenize döndüğünüz zaman arkadaşlarınızı ve ülkemizi unutmayın. Ülkemizin gönüllü elçileri olacağınıza inanıyorum” dedi. Program sonunda grup liderlerine hediyeler sunuldu.

22 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR