Doğan: Cumhuriyet, Türk milletinin en büyük mirasıdır

Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu vurgulayan Doğan, “Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en bü...

BÜYÜT

Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu vurgulayan Doğan, “Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir” dedi.

 

HİÇBİR GÜÇ ENGEL OLAMAYACAK

Mesajında Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yetecek bir gücün olmadığını vurgulayan Başkan Doğan, “Türk milletinin karakteri ile birebir örtüşen Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her Türk’ün milli görevidir.

Cumhuriyetin 91.kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi büyük bir saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım. Cumhuriyetimizin 91. yılının tüm ülkeye barış, beraberlik ve medeniyet getirmesini temenni ederim” şeklinde konuştu.

27 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR