Kocaeli Barosu Başiskele’ye gelecek

Başiskele Belediyesi, Avukatlar haftası nedeniyle önceki akşam The Ness Otel de ilçe de yaşayan avukatlara yönelik güzel bir yemek düzenlediGeceye Baş...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi, Avukatlar haftası nedeniyle önceki akşam The Ness Otel de ilçe de yaşayan avukatlara yönelik güzel bir yemek düzenledi

Geceye Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve belediye hukuk işlerinden Av. Işık Ballıcalı ile Av. Ezgi Şensoy ev sahipliği yaptı. Kocaeli Baro Başkanı Av. Tamer Solakoğlu, eski baro başkanları ile çok sayıda avukat katıldı. Hoş sohbette; Başkan Solakoğlu; Baro ve sosyal tesisleri için Başiskele sahilinde yer istedi. Başkan Ayaz’da bu talebe karşılık Baro Başkanı Solakoğlu’nun da ilçeye yerleşmesine karşılık; söz verdi.

HAYIRLI OLSUN
Başiskele The Ness Otel de gerçekleşen yemekli programda söz alan Başkan Ayaz konuşmasında özetle şunları söyledi: “ Daha önce toplantılarımızı Başiskele sınırları dışında yapıyorduk. Ama bu akşam Başiskele sınırları içinde, Kocaeli’nin ilk beş yıldızlı termal otelinde gerçekleştiriyoruz. Sizlerin de Başiskeleli olduğundan dolayı bu tesisin başta Başiskeleliler olmak üzere Kocaeli halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çünkü yıllarca böyle tesislerin eksikliğini hissetmiştik. Biz bu beş yıldızlı tesislerin yapılacağını söylediğimde birçok insan bize inanmamıştı. Ama bu akşam burada sizlerinde şahit olduğu, gördü gibi Başiskele de böyle güzel bir tesisin içinde bir aradayız.”
MEDİCAL PARK HASTANESİ
Ayaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başiskele de bundan sonraki süreçte de çok daha büyük yatırımlar olacak. Sizlerin bulunduğu yerler de değerlenecek. Siz zaten Başiskele’ye değer katıyor ve tanıtımını sağlıyordunuz. Başisekele de önümüzdeki günlerde Kocaeli’nin en büyük hastanesi Medical Park inşaata başlayacak. Yine Akademi Hastanesi de Başiskele sınırları içinde yeni, büyük özel hastanesine başlayacak. Buraya Kocaeli olduğu gibi yurt dışından da hasta gelecek. Biliyorsunuz sağlık turizmi son zamanlarda oldukça gündemde.

FARKLI BİR BAŞİSKELE
Başiskele ilk kurululuğu dönemde bazılarının orası neresi diye sorduğu bir yerdi. Ama bugün Başiskeleli nasıl olabilirim diye sorulan bir yer oldu. Tabi bunda sizlerin de büyük katkısı var. Üç yıl sonra tekrar karşınıza farkı bir Başiskele ile çıkmaktan mutluyum ve gururluyum. Bundan sonra da farklı çalışmalarla yine birlikte olacağız. Başiskele de önümüzdeki süreçte Divan ve Hilton Otel olmak üzere iki beş yıldızlı otel daha yapılacak. İkisinin de sözleşmesi bitti protokolleri yapıldı. Haziran ve Eylül aylarında temelleri atılacak. Planlarımız da sanayi alanını yüzde 17 küçülttük. Turizme ağırlık verdik. Gelecek yıl dağ turizmi ile ilgili çalışmalarımız var. Yuvacık Baraj havzası ile ilgili projeler var. Doğayla ilgili bu çalışmaları netleştikçe yine sizlerle paylaşacağım.

HIZLI BİR TEMPOMUZ VAR
Son olarak The Ness Otel’in hemen yanındaki arazide sağlık turizmi ile ilgili fizik tedavi ve iyileştirme merkezi olacak şekilde Yüksel Öztürk Bey protokol yaptı. Önümüzdeki günlerde onunda temeli atılacak. Görüyorsunuz hızlı bir tempomuz var. Başiskele’yi değiştirmek ve geliştirmek için çalışıyoruz. Dünyada markalaşmış ve adını duyurmuş bir Başiskele için çok çalışıyoruz. Belediye Başkanlığımızı şantiye şefliği olsun diye yapmıyoruz. Üç siteye, beş caddeye asfalt dökmek derdinde değiliz. Zaten bunlar bizim asli görevimiz, yapmak zorundayız. Siz evinizden çıktığınız da düzgün bir yol kullanmalısınız. Ama aynı zamanda da buranın tesisleriyle, yatırımlarıyla buraya gelecek insanlarla sosyal ve kültürel anlamda ön planda olmalısınız. Biliyorsunuz Başiskele bakir bir yer, hizmet için sürekli pedalı çevirmek zorundasınız.

NÜFUSUMUZ 73 BİN
Ayaz yatırımlarla ilgili şöyle konuştu: “2011 yılında 207 km ham yol açmışız. Yani olmayan araziye yol koyup planları açmış ve yerleşim oluşturmuşuz. Böylece sürekli göç alarak 53 bin nüfustan 73 bine ulaşmışız. Yeni gelen komşularımda pişman olmamış ve onlara en iyi hizmeti sunmuşuz. Bir 73 bin nüfus daha gelse biz hazırız. Çünkü genç ama tecrübeli bir ekibimiz var. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Öte yandan kent meydanı projesi hazır. Belediye hizmet binamız yapılacak. Artık ilçede yüksek binalar olmayacak. Başiskele tercih etme nedeninizi hiçbir zaman bozmayacağız. Doğası, ve yeşiliyle kalacak.” Ayaz konuşmasının sonunda avukatların haftasını kutlayarak, “ Ama Baro başkanımı sizler gibi şanslı kişiler arasına alamadım. İnşallah kendisini bir gün Başiskeleli yapacağız” dedi.

ÜÇÜNCÜ BULUŞMAMIZ
Baro Başkanı Av. Tamer Solakoğlu meslektaşlarını selamladıktan sonra şu dileklerde bulundu: “ Başkanımız Başiskele için övgüyle bahsetti. Şahsen artık Başiskeleli olmak lazım. Bu bizim üçüncü buluşmamız. İlk davetimde ‘hatırlanmak güzel şey’ demiştim. Sağ olsun başkanımız bizi hatırlamış ve onurlandırmıştı. Onun orada kalacağını sanmıştım. Ama başkanımız gerçek bir dost ve arkadaş olduğunu gösterdi. Bizi bu yılda unutmadı ve haftamızda hatırladı, misafir etti. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gelecek yıl aynı şekilde başkanımızın bizleri davet etmesini bekliyorum.

SOSYAL TESİSE İHTİYACIMIZ VAR
Evet, Başiskele gerçekten gelişiyor, büyüyor. Bunda ekibinin büyük katkısı var. İşte başkanımın söylediği gibi oteller yapıldı, yeni yeni otel ve hastaneler de açılacak. Bende buradan bir teklifte bulunmak istiyorum. Kocaeli Barosu olarak bizim bir sosyal tesise ihtiyacımız var. Başiskele sahili bu iş için çok müsait. Baronun da buraya gelmesi Başiskele’ ye artı bir değer katar diye düşünüyorum. Sizde bu sözünüzü yerine getirirseniz bende söz veriyorum bir gün Başiskeleli olacağım. Sözlü olarak resmen Başiskele sahilinde bir arsaya talibiz.” Başkan Ayaz’da bunun üzerine “ O bir gün açık bir ifade. Arsayı verdiğim gün Başiskeleli olursanız bende arsayı tahsis ederim” dedi. Baro başkanı da araziyi tahsis ettiğiniz gün Başiskeleli olacağının sözünü verdi. Programın sonunda tüm avukatlara Belediye tarafından günün anısına hediyeler verildi.

15 Nisan 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR