KADINLARA YANGIN SEMİNERİ VERİLDİ

Kuruluşlara, öğrencilere ve toplumun pek çok kesimine eğitim veren Büyükşehir İtfaiyesi, evde yangınla karşılaşma ihtimalleri en yüksek olan ev hanıml...

BÜYÜT

Kuruluşlara, öğrencilere ve toplumun pek çok kesimine eğitim veren Büyükşehir İtfaiyesi, evde yangınla karşılaşma ihtimalleri en yüksek olan ev hanımlarına yangından korunmanın yollarını anlattı.

Karamürsel Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerle ev hanımları yangına karşı bilinçlendirildi. Seminere İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Bülent Buldu, Gönüllü İtfaiyeciler Birim Sorumlusu Ömer İslamoğlu ve Karamürsel Müfrezesine bağlı Gönüllü İtfaiyeciler katıldı. Seminerde, ocakta unutulan alev almış tencerelere suyla müdahale etmemek gerektiği vurgulanarak yanan tencereye atılan suyun alevin kabarmasına neden olduğu için yangın riski artırdığı ve anmayı önlemek için tencerenin kapağını kapatıp üstünü nemli bir havluyla kapatmak gerektiği belirtildi.

ÖNCE İHBAR SONRA MÜDAHALE
Evde yangına neden olacak bir diğer konunun ise elektrik prizlerinin olduğunun ifade edildiği seminerde aşırı yüklenen prizler ısınma sonucu alev alarak yangına neden olabildiği anlatıldı. Seminerde küçük bir alevin birkaç dakika içinde nasıl tün evi sardığı gösterildi. Ev hanımlarına yangın sırasında önce ihbar sonar müdahale yapılması gerektiği anlatıldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bu gibi yangın risklerine karşı alınacak tedbirleri ev hanımlarına uygulamalı olarak anlattı.

TEDBİR ALACAKLAR
Seminerlerden sonra hanımlar yangın sırasında telaşa kapılmadan öğrendikleri uygulamalarla ilk müdahaleyi yapabileceklerini ifade etti. Seminerin kendilerine çok faydalı olduğunu kaydeden hanımlar artık korkmadan yangınların büyümesini engelleyebileceklerini belirtiler. Hanımlar ayrıca evde yangın riski oluşturabilecek maddeleri çocukların erişemeyecekleri yerlere kaldıracaklarını kaydettiler.

01 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR