Gazeteciler Cemiyeti 25 yaşında

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, kuruluşunun 25. yılında gazetecileri, düzenledikleri balık ziyafetinde bir araya getirdi19 Kasım tarihinde olağan genel...

BÜYÜT

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, kuruluşunun 25. yılında gazetecileri, düzenledikleri balık ziyafetinde bir araya getirdi

19 Kasım tarihinde olağan genel kurulunu yapan ve yeni yönetimiyle çalışmalara başlayan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, kuruluşunun 25. yılı nedeniyle önceki akşam Fuar içerisindeki Basın Merkezi’nde gazetecileri bir araya getirdi. Düzenlenen gecede gönüllerince eğlenme fırsatı bulan gazeteciler önce balık ziyafeti çekti ardındanda meslek örgütlerinin yaş günü olması nedeniyle pasta kesti.

OMUZ OMUZA DURALIM
16 Aralık 1986 yılında kurulan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, önceki akşam kuruluşunun 25. yıldönümünü kutladı. Kocaeli’de görev yapan tüm gazeteciler, cemiyet öönderliğinde Fuar içerisindeki basın merkezinde bir araya geldi. Kutlama etkinliklerinde açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, 19 Kasım tarihinde atanan yönetim kurulunu meslektaşlarına tanıttı. Gazetecilere en iyi hizmeti vermek amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Yılmaz, “Bu kentte yaklaşık 750 gazeteci var. El ele omuz omuza durursak, 16 Ocak’ta Atatürk’ün sırlarını ilk kez paylaştığı gazeteci büyüklerimiz gibi olabiliriz” dedi.

GAZETECİLER KONUT EDİNECEK
Geçtiğimiz gün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile yaptıklarını görüşmeyi meslektaşlarıyla da paylaşan Halit Yılmaz, 16 Ocak’ta gazetecilerin kutlayacağı Basın Onur Günü için hazırlıklara başladıklarını ifade etti. Kocaeli’deki gazeteciler için Konut İstek Formları da hazırlatan Gazeteciler Cemiyeti, gecede formları da doldurmaları için gazetecilere dağıttı. Bütün gazetecilerin uygun şartlarda ev sahibi yapmak istediklerini dile getiren Yılmaz, “Bu listeler bizim mihenk taşımız olacak. Bizler, konu edindirme projelerinden yararlanmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

PASTA KESİLDİ
Cemiyet başkanı Halit Yılmaz’ın konuşmasının ardından gazeteciler, kendileri için kızartılan balıkların tadına baktı. Yenen yemeğin ardından ise cemiyetin 25. yaş günü için büyük bir pasta kesildi. Halit Yılmaz, pastayı gazetecilik mesleğine yıllarca hizmet etmiş emektar gazetecilerle birlikte pastayı kesti. Halit Yılmaz, cemiyetin kuruluşunda ve günümüze gelmesinde çaba gösteren tüm yönetim kurulu başkanlarını ve üyelerini şükranla, hayatını kaybeden meslektaşlarını da andı. Yenen yemekten sonra müzk eşliğinde eğlenen gazeteciler, stres attı.

17 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR