Kartepe’de 24 saat acil sağlık hizmeti

Kartepe ilçesi Köseköy Dumlupınar Mahallesi Sakıp Sabancı Caddesinde hizmet veren Köseköy Semt Polikliniği, yeni bir uygulamayla bölgede artık 24 saat...

BÜYÜT

Kartepe ilçesi Köseköy Dumlupınar Mahallesi Sakıp Sabancı Caddesinde hizmet veren Köseköy Semt Polikliniği, yeni bir uygulamayla bölgede artık 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmeti vermeye başladı. İzmit Seka Devlet Hastanesine bağlı olarak hizmet veren Köseköy Semt Polikliniğinde Göz, Dahiliye ve Nöroloji Polikliniğinin yanı sıra önümüzdeki hafta Genel Cerrahi, Fizik ve Psikiyatri Poliklinikleri de hizmet verecek.

Seka Devlet Hastanesi Başhekimi Fetin Rüştü Yıldız, Başhekim Yardımcısı Dişhekimi Sevgi Eledağ Koçdor dün Köseköy Semt Polikliniğini ziyaret ederek çalışmaları yerinde görüp, eksik ve soruları tespit ettiler. Hastalarla sohbet eden Başhekim Yıldız Bölgede gelen talep üzerine poliklinik sayısını arttırabileceklerini ifade etti. Merkez Semt Polikliniğinde olduğu gibi Köseköy Semt Polikliniğinde de hasta yoğunluğunda artış söz konusu ve talep görülmesi halinde Seka Devlet Hastanesine Köseköy’den saat başı servis kaldırabileceklerini de ifade etti.

24 saat nöbetçi doktor görev yapıyor
Köseköy Semt Polikliniğinde önümüzdeki hafta başından itibaren 7 branşta poliklinik hizmetleri verilmeye başlanacak. Göz (Kaya Akartuna), Dâhiliye (Şahin Sayan), ve Nöroloji (Selma Duraksoy) Polikliniklerinde sürekli olarak sabit üç doktor hizmet verecek. Genel Cerrahi, Fizik Tedavi Psikiyatri bölümlerinde ise her gün bir doktor görev yapacak. Köseköy Semt Polikliniğinde 5 hemşire birer temizlik, güvenlik, bilgi işlem elemanlarının yanı sıra 3 de memur görev yapıyor. Bir laboratuar, bir röntgen, bir enjeksiyon, EKG, Tansiyon ve Pansuman odalarının yanı sıra 24 saat acil müşahede odası bir doktor ve bir hemşire ile görev bölge halkına kusursuz hizmet verecek. . Bölgede bulunan 19 Aile hekimi Köseköy Semt polikliniğinde dönüşümlü olarak ayda bir nöbet yapacak.

08 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR