CHP Karamürsel, çelenk bıraktı…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra günün anlam ve öne...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra günün anlam ve önemi CHP Kadın Kolu Başkanı Zuhal Öztorun tarafından ifade edildi. Öztorun şu açıklamada bulundu;“ Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 90. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Birinci Dünya Savaşı sonrasında Anadolu’nun işgali sonrası 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş mücadelesi, 9 Eylül 1922’de düşmanın İzmir’de denize dökülmesiyle zafere ulaşmıştır.

BAŞKOMUTAN ATATÜRK

Dünya’nın ilk anti-emperyalist savaşında zafere ulaşan bu savaşın başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, düşmanın denize döküldüğü tarihten tam bir yıl sonra 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurdular. CHP, Cumhuriyetimizi ve devletimizi kuran, kendi kurduğu devlete kendisini tescil ettiren dünyada tek siyasi harekettir. CHP, devletimizi kurmakla kalmamış sürekli devrim ateşini yakan ve toplumlara örnek olan bir siyasi oluşumdur.

“TÜRKİYE’NİN TEMİNATI”

Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının ve temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olan CHP, geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada haklının ve halkın yanında olmaya devam edecektir.

“CHP, İLELEBET OLACAK”

Halkın yanında, yılmadan, yorulmadan adalet ve demokrasi mücadelesini veren ve ülkemizin en köklü siyasi partisi olan partimizin bu anlamlı gününde, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, dünden bugüne kadar emek veren ve yarınlarda da emek verecek olan örgüt arkadaşlarıma, bu partiye gönül verenlere kadar herkesi en içten duygularımla selamlıyor, CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ilelebet var olacağı inancı ile kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz.”

11 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR