MHP’de üç başvuru daha

Parti binasında adaylıklarını ilan eden üç isim de başvuru formlarını il başkan yardımcısı Süleyman Çakıroğlu’na teslim ettiler.   MHP’de İsmail Oku...

Parti binasında adaylıklarını ilan eden üç isim de başvuru formlarını il başkan yardımcısı Süleyman Çakıroğlu’na teslim ettiler.

 

MHP’de İsmail Okumuş, Tunay Arı ve Hamit Kuş, milletvekilliği aday adaylığına başvurdu. Başvuru esnasında MHP milletvekili aday adayları ve ilçe başkanları da hazır bulundu. İl binasında gerçekleşen başvuruda vekil aday adayları formlarını İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakıroğlu’na teslim etti.

 

“UÇURUMUN KENARINDAYIZ”

Aday adaylarından ilk olarak söz alan İsmail Okumuş, “2011 yılındaki seçimler ülkenin gidişatının uçuruma doğru gittiğini söylemiştik. MHP’de herkesin çalışma mücadelesine girmesi durumunda olduğu ortada. Biz uçuruma düşmek üzereyiz” dedi. Tunay Arı ise, 2015 genel seçimlerinde sahada olarak çalışacaklarını, “Bu seçimler çok önemli. Yine sahada da olacağız” dedi.

 

"HER ZAMAN OLACAĞIZ"

Son olarak konuşan Hamit Kuş ise, “İstiklal Marşı'nın kabulünü kutladık. Marş bu ülkenin nasıl kazanıldığını anlatıyor. Benim aday olmamın nedenim bir daha Allah bu topraklarda İstiklal Marşı'nı yazdırmamasını istemememden dolayıdır” dedi. Başvuru öncesinde vekil aday adaylarına kısa bir konuşma yapan il başkan yardımcısı Çakıroğlu, MHP’ye yoğun bir istek ve ilgi olduğunu söyledi. Serkan BORLAK

 

İSMAİL OKUMUŞ KİMDİR?

1961 yılında Bayburt'ta doğdu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Beta Mühendislik Elektronik firmasının yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2004 yılında MHP il meclis üyeliği ve 2011 yılındaki genel seçimlerde de MHP Kocaeli Milletvekili adaylarındandır. 2 çocuk babası. Okumuş, 2011 yılındaki genel seçimlerde 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti.

 

TUNAY ARI KİMDİR?

1973 yılında Gümüşhane'de doğdu Gebze'de ikamet ediyor. Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babası. İnşaat Mühendisliği ve otomotiv sektöründe çalışıyor. 10 yıldır partide faal olarak görev yapıyor. MHP Gebze eski ilçe başkanlarından.

 

HAMİT KUŞ KİMDİR?

1978 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Teknik Lisesi mezunu. Gebze'de ikamet ediyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Kuş, Gebze eski ilçe başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. Kuş 2011 yılındaki genel seçimler için de milletvekili adayı olmuştu.

14 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ender ÜLKER - Tünay Arı,kardeşimin Atatürk Üniversitesi yıllarından itibaren ülkücü harekete katkısına her iki cihanda şahitlik edebilirim.Rabbim utandırmasın...

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 09:36
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR