Pekdemir İnşaat’tan 936 konutluk proje

İlimizin ve Türkiye’nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat, Kocaeli’de dev bir konut projesine başlıyor. Mart ayında tanıtıma çıkacak 936...

BÜYÜT

İlimizin ve Türkiye’nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat, Kocaeli’de dev bir konut projesine başlıyor. Mart ayında tanıtıma çıkacak 936 konutluk proje aynı zamanda kentin en büyük konut projesi olacak

Kocaeli merkezli Pekdemir İnşaat, iş dünyasındaki başarısını 70’nci yılında yapımını gerçekleştireceği dev bir konut projesi ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Şirketin, kentin yatırım değeri en yüksek bölgelerinden Başiskele’deki 122 bin 500 metrekarelik arazi üzerine toplam 936 konutluk yeni projesi, konut alıcılarına olduğu kadar kente de yeni bir ekonomik değer kazandırmış olacak.

EKONOMİK TANITIM FİYATLARI
Pekdemir’in yüksek kalite ve hizmet standartlarına uygun inşa edilecek projede konut fiyatları, ekonomik tanıtım fiyatlarıyla satışa sunulacak. Pekdemir’in “70. Yıl Gurur Projesi” olarak tanımladığı projede fiyatlar 80-100 bin taban ile 200 bin TL tavan aralığında olacak ve dairelerin çeşitliliğine göre değişecek. Başvurular önümüzdeki mart ayının 15’inden itibaren kabul edilmeye başlanacak.

“GURUR PROJESİ OLACAK”
Mart ayında tanıtımı yapılacak proje hakkında bilgi vermek üzere İzmit’teki şirket merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, Başiskele projesinin, bölgenin en büyük markalı konut projesi olacağını vurgulayarak, “Türkiye’nin en köklü inşaat şirketleri arasında yer alan ve kesintisiz olarak 69 yıldır faaliyette bulunan şirketimiz için bu proje 70’nci yılımızın gurur projesi olacak” dedi.

“KALİTEMİZDEN ÖDÜN VERMEDİK”
Mert Pekdemir, “69 yıllık tarihimizde Kocaeli başta olmak üzere, aralarında İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Konya’nın da bulunduğu pek çok kentte önemli projelere imza attık. Tüm projelerimizde müşteri memnuniyetine odaklandık ve kalitemizden ödün vermedik. Yaptığımız bağımsız araştırmaların da gösterdiği üzere, Pekdemir markası bölgemiz insanı için kalite ve güvenin ifadesi olarak kabul ediliyor. Biz şimdi Pekdemir kalitesini, son derece ekonomik fiyatlarla geniş kitlelere yayacak, Pekdemir güvencesiyle bine yakın aileyi konut sahibi yapacağız. Bu bizler için paha biçilemez gurur ve mutluluk vesilesidir” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 75 YEŞİL ALAN
Çok ekonomik tanıtım fiyatlarıyla, sadece oturmak amaçlı değil yatırım amaçlı konut satın almak isteyenlere de önemli fırsat sunacaklarını ifade eden Pekdemir, tamamı 4 kattan oluşacak sitenin, yüzde 75 yeşil alanı, estetik mimari yapısı, geniş rekreasyon alanları, yürüyüş parkurları, sosyal donatılarıyla gerçek bir yaşam alanı haline geleceğinin altını çizdi. Pekdemir, Başiskele projesinin, bölge halkının ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak tasarlanmış bir proje olduğunu vurguladı.

“MASA BAŞINDA ÜRETİLEN BİR PROJE DEĞİL”
Mert Pekdemir, “Başiskele projesi tasarlanmadan önce yapılan anket çalışmalarıyla bölge halkının nasıl bir konutta oturmak istedikleri, oturacakları konutun kaç katlı olmasını istedikleri, lokasyon tercihleri, konut büyüklüğü ve oda sayısı tercihleri, sosyal donatı beklentileri, satın alma gücü, aidat tutarının ne kadar olmasını istedikleri, site yönetimi konusundaki yaklaşımları tek tek belirlendi. Dolayısıyla Başiskele projesi, halka sormadan masa başında üretilen bir proje değil, bilimsel çalışmalarla halkın nabzını tutan, halkın ihtiyaç ve beklentilerine en uygun proje olarak şekillendi. Projenin tüm alt unsurları da bu beklentiler dikkate alınarak hazırlandı” dedi.

“YATIRIM DEĞERİ YÜKSEK”
Satış fiyatını bölge halkının beklentileri doğrultusunda belirlemelerinin yanı sıra aylık aidatların da aynı beklentiler dikkate alınarak olabildiğince düşük tutulacağını ifade eden Pekdemir, “Başiskele projesi; Pekdemir kalite ve güvencesi, düşük tanıtım fiyatı, aidatı yükseltmeyen ama yaşam kalitesini artıran yönetim anlayışıyla, yaşayanlara güvenli, kaliteli, ekonomik bir yaşam alanı oluştururken, özellikle tanıtım döneminde konut satın alacak yatırımcılar için yatırım değeri yüksek bir proje olacak” ifadelerini kullandı.

2015’TE TESLİM
Mart ayında tanıtımı yapılıp inşasına başlanacak projede, 2+1, 3+1, 4+1’lerden oluşan altı farklı tipte daire bulunuyor. Başiskele projesi, 2015 yılında tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek. Projenin adı, görselleri, kesin satış fiyatları, sunulacak ödeme seçenekleri gibi bilgiler mart ayındaki tanıtımda basın ve kamuoyuyla paylaşılacak.

“PEKDEMİR GÜVENCE SİSTEMİ”
Pekdemir İnşaat güvencesiyle inşa edilen konutlarda satış sonrası hizmetler de dahil olmak üzere her ev sahibi Pekdemir Kalite Güvence Sistemi’nin şemsiyesi altına giriyor. Yüksek deprem güvenliği başta olmak üzere, tapu ve iskan işlemlerinde tam hizmet, gerçek anahtar teslimi, site yönetim ve işletim sistemi, teslim sonrası sitedeki tüm sistemlerin ve altyapının devreye alınması, Pekdemir Hizmet Standartlarıyla sunuluyor ve güvence altına alınıyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK
Pekdemir Güvence Sistemi adı verilen internet tabanlı Müşteri İstek ve Şikayet Takip Sistemi ise kendi alanında Türkiye’de bir ilki ifade ediyor. Satış sonrasında her türlü istek ve şikayetin elektronik ortamda iletilip takibinin yapılabileceği, müşteri talebine geri dönüşün belirli zaman süreleriyle standarda bağlandığı ve Türkiye’de ilk kez Pekdemir tarafından hayata geçirilen sistem, Başiskele projesinden konut satın alacaklar için önemli bir hizmet güvencesi olacak.

PEKDEMİR İNŞAAT TARİHÇESİ
1944 yılında İsmail Pekdemir tarafından kurulan Pekdemir İnşaat, bugüne kadar pek çoğu Kocaeli’de olmak üzere, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Konya gibi kentlerde konut, resmi binalar, okullar, ticari binalar, gölet, dere ıslahı, köprü, restorasyon, iskele gibi farklı projeler gerçekleştirdi. Özellikle Kocaeli’nin hemen her noktasına imzasını atmış bir şirket 69 yıllık köklü tarihi ve üç kuşak boyunca, kurumsal ve profesyonel bir yönetim anlayışını hayata geçiren Pekdemir, kaliteden ödün vermeyen iş yapış felsefesi ve zamanında teslim politikasıyla bölgesinde kalite ve güvenin sembolü olmuş, bölgesel bir marka haline gelmeyi başarmış bir şirket.

13 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR