Hileyi hurdayı bırak vatandaşla ilgilen

İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı 140 yıllık Kartepeli Süleyman Şen geçtiğimiz gün son 3 yılını değerlendiren Şükrü Karabalık’ı eleştirdi. Gazetemize ko...

BÜYÜT

İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı 140 yıllık Kartepeli Süleyman Şen geçtiğimiz gün son 3 yılını değerlendiren Şükrü Karabalık’ı eleştirdi. Gazetemize konuşan Şen şu ifadeleri kullandı; “Benim ailem 140 senedir Kartepe’de yaşıyor. Kartepe’nin nereden nereye geldiğini ben çok iyi bilirim. Şükrü Karabalık çıkmış son 3 yılın değerlendiriyor. Bu işler Eşme’de eşofmanları çekip, gözünde güneş gözlüğü ile yürümeye benzemiyor. Sosyal belediyecilik bu değil. Kartepe ilçesinde kurulu bulunan fabrikalar ziraatçileri mahvediyor, Karabalık bu konuda ne yapmış? Ziraatçinin, köylüsünün yanında durabilmiş mi? Soruyorum sana Şükrü Karabalık, sen ne iş yaparsın?
ARSAMA YOL YOK
Suadiye’de 3 bin 700 metrekare tapulu yerim var fakat tapulu yerime yol yok. Kendi yerime ulaşım sağlayamıyorum. Böyle bir ilçe, böyle bir belediye başkanı olur mu? Şükrü Karabalık gösteriş olsun diye belediye başkanlığı yapıyor. Ne kendi köylüsünün ne de vatandaşının yanında durmuyor. Kartepe’de yaşayan kamyoncu kardeşlerimizin sorunlarına eğilmiyor. Onlar için bir uzlaşma politikası izlemiyor. Karabalık kendisine bir baksın, silkelensin, kendisine çeki düzen versin. Hileyi hurdayı bırak vatandaşla ilgilen.
OTELİN LAĞIMI DEREYE AKIYOR
Kartepe’de yaşanan olumsuzlukların herkes farkında. Karabalık’ın partisi de durumu gayet iyi biliyor. Zaten bir sonraki dönem de Şükrü Karabalık’ın yeniden aday gösterilmeyeceği herkesçe malum. Durumun farkında olan Şükrü Karabalık’ın farklı partilerle filört ettiğini de duyuyoruz. Kendisi diyor ki “İlçemiz turizm ilçesi. Kartepe’deki kayak tesislerimiz harika.” Hiç çıkıp Kestanelik Deresi’ne baktı mı? Adil Üstündağ’ın lağımı Kestanelik Deresi’nde akıyor.
ÇİLEYİ VATANDAŞ ÇEKİYOR
Böyle bir turistik ilçe olur mu? İlçemize gelen biri doğayı gezeyim dese pisliklerle karşılaşacak. Ben halen Kartepe’de çiftçilik yapıyorum. Bahsettiğim gibi birçok arsama da ulaşamıyorum. Şükrü Karabalık, Eşme sahilinde turlamaktan vakit bulursa çıksın köyümüze, derelere baksın. Durumu en iyi köylerimiz anlatıyor. Köylerimize tek bir hizmet gitmiyor. Hizmet gitmediği gibi bir de fabrikaların pisliğini, turistik denilen büyük bir tesisin artıklarını köylerimiz görüyor. Bütün çileyi vatandaş çekiyor.”

17 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR