Ceyhan: Akar ve Tarhan'ı ücretsiz bindireceğim

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Ankara’da 28 şehidimiz 61 vatandaşımız yaralanmıştır. Terörle mücadele de yapılan her noktada şehitlerimize Allah’ta...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Ankara’da 28 şehidimiz 61 vatandaşımız yaralanmıştır. Terörle mücadele de yapılan her noktada şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Bizler terörle mücadele de sonuna kadar gitmeye kararlıyız. 78 Milyon ile birlikte haykırıyoruz. Şehitlerimiz yürek yakmaktadır. Suriye ve Irak’ta yaşanan süreç devam ediyor. Coğrafyamızın hemen yanında yaşan sorun dünyanın sorunu haline gelmiştir” dedi.

 

BM ELEŞTİRİ

Kendi bölgemizde olan her sorunun içerisindeyiz diyen Ceyhan “Tüm mazlumların mülteci durumuna düşmemesi noktasında çalışmaktayız. BM’nin merkezi olan 5 ülke ve diğer ülkeler yemek yiyerek bir araya geliyor sonuç çıkmıyor. Sürecin en kısa zamanda çözülmezini istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

TEMASLARIMIZ

Gebze İlçesi’nde temaslarımız oldu diyen Ceyhan “Gebze’nin durumu masaya yatırıldı. Yapılan yatırımlar değerlendirildi. Belediyenin projelerine gereken desteğin sağlanması noktasında elimizden geleni yapmaktayız. STK temasları kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Birliği’ni ziyaret ettik. Esnafın yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı. Sonrasında SP’ni ziyaret ettik. Sıcak bir karşılama gördük. Ülke ve kentle alakalı görüşmemiz olmuştur” ifadelerini kullandı. 

 

KADIN KOLLARI BAŞKAN SEÇİMİ

Bakanımız Işık’ın başkanlığında kent yatırımları masaya yatırıldı diyen Ceyhan “3 saat yapılan görüşmelerde kenti ilgilendiren bütün projeler masaya yatırıldı. Kadın Kolları Başkanımız Emine Zeybek’in istifası sonrasında süreç işliyor. Kadın Kollarında ilimize gelerek istişareler yapıldı. Yapılan görüşmelerin neticesi ile Ankara’ya gittiler. Bu hafta sonuna kadar netice alınmasını bekliyoruz. Ciddi bir çalışma yapıldı” dedi.

 

CHP’YE SERT KARŞILIK

CHP milletvekilleri tarafından yapılan açıklamalar ile ülke gündeminden uzak olduklarını görmekteyiz diyen Ceyhan “Kongre sonrasında kendilerini parlatmaya çalışıyorlar. Tahsin Tarhan tarafından yerli otomobil açıklaması kendisini parlatmaya yönelik açıklamadır. Bakanımız Işık’ın girişimleri önemli eşik geçildi. Yerli otomobil 2018 yılında çıkması sonrasında Tahsin Tarhan’ı ücretsiz gezi yaptıracağım. Tramvay konusunda Milletvekilleri Haydar Akar ve yerli otomobil ile Tahsin Tarhan’ı ücretsiz gezdireceğim” açıklamasında bulundu.

 

TARHAN VE AKAR’A ÇAĞRI

AKP olarak ortaya ne koyduysak yapıyoruz diyen Ceyhan “Köprü hakkında yapılan açıklamalara üzülüyorum. Dünyanın dördüncü köprüsünün yapılamış olması sadece geçiş ücreti bakımından gündeme getirilmesi hayret vericidir. Köprüye gittiğiniz zaman ne kadar büyük yatırım olduğunu herkes görmektedir. Dünyanın en büyük 4 büyük köprüsünden biri bitmek üzeredir. Mayıs ayı itibariyle araçlar üzerinden geçecektir. Marmaray’a da binmezük demişlerdi. Şimdi herkes binmektedir. Ne kadar ise bedeli Dilovasın’dan Karamürsel’a geçmesi sağlayacağım” dedi.  

 

GEZİ RUHU

Geçiş ücreti alınan hizmet bakımından konuşulmaması gerekiyor diyen Ceyhan “Cerrattepe hakkında ortaya farklı düşünceler getiriliyor. Ülkemiz bu kadar sorun yaşanırken CHP, Gezi ruhu ile orayı provoke etmek için ağaç başlığı altında ayaklanma başlatmak istemektedirler. Bu söylemi kınıyorum. 3500 ağaç kesilecektir. Kapalı maden olacaktır. Artvin’e gidenler Yalova’da ağaç kesilirken nerdeydiniz? Gezi eylemi sonrasında usta provakatörler oraya gitmişlerdir. Burada madenimiz vardır. Yer altı zenginliklerine ulaşmak gerekiyor. 300 kişi çalışacak ve bakır madeni çıkacaktır. Yeşilimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sadece istemezük diyenlere boyun eğmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

CHP KENDİ ÇÖPLÜĞÜNE BAKSIN

CHP PM Üyesi Ali Öztunç'un Gebze ilçe başkanlığına yaptığı ziyarette, "AKP'de mayıs ayında olağanüstü kongre olacak. Ahmet Davutoğlu AKP'yi bırakıp gidecek" iddiasının sorulması üzerine İl Başkanı Ceyhan "Onlar kendi çöplüğüne baksınlar. Bence Deniz Baykal'la ilgili süreci takip etmelerinde fayda var. AKP birlik ve beraberlik olarak ve çalışmalar olarak maksimum seviyededir. Bu tür iddialara cevap vermek karizmamızı bozar. Hatırlarsanız mayıs ayında AKP'den bir parti çıkar mı deniliyordu Ben de CHP ve MHP'ye bakın demiştim. MHP'de durum şu an ortada. AKP nereye gidiyor diyorsanız 2023, 2053 ve 2071'e gidiyor" sözleriyle karşılık verdi. Serkan BORLAK   

22 Şubat 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Başkan ateş olamayan yerden duman çıkmaz. Bir şeyler biliyorsun ki sorulara sinirli cevap veriyorsun. Canın sıkılmış. Ne o Dünya size mi kalacak zannettiniz.....

Yanıtla . 0Beğen 22 Şubat 15:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR