Toyoto’da Bisikletler Dağıtıldı

Toyoto Kaya, ODTÜ Geliştirme Vakfı ve KYÖD İ.Ö.O’nun birlikte hazırladıkları geri dönüşüm ile ilgili fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere bisiklet...

BÜYÜT

Toyoto Kaya, ODTÜ Geliştirme Vakfı ve KYÖD İ.Ö.O’nun birlikte hazırladıkları geri dönüşüm ile ilgili fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere bisikletleri verildi
Toyota Avrupa Fonu ve Eko-Okullar Uluslar arası Programı’nın küresel çapta eko okullarda başlattığı Çevre ve Yenilikçi Fikirler Yarışması için Toyota Plaza Kocaeli Kaya ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları- KYÖD İlk Öğretim Okulu öğrencilerinin birlikte yürüttüğü “Şimdi Gidiyorum Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” proje kapsamında bir panel düzenlendi.
FOTOĞRAF YARIŞMASI
Toyota Plaza Kocaeli Kaya’da düzenlenen panelde Toyota Türkiye Kaya Yönetim Direktörü İsmal Ergun, Toyota Plaza Kocaeli Kaya Genel Müdürü Atalay Kaya, ODTÜ-KYÖD Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu, çalışanlar ve öğrenciler yer aldı. Panelde KOÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Arş. Gör. Dr. İsmal Özbay’ın geri dönüşüm ile ilgili sunumu ile birlikte bir süre önce sonuçlanan “Ailem Atıkları Azaltıyor” konulu ödüllü fotoğraf yarışmasının ödüller de dağıtıldı.
18 PROJE ARASINA GİRDİ
Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. ve Türkiye Çevre Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen Çevre ve Yenilikçi Fikirler Yarışması kapsamında, Toyota Plaza Kocaeli Kaya ve ODTÜ Geliştirme Vakfı- Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nun beraber yürüttüğü “Şimdi Gidiyorum Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesi Türkiye’de ilk 18 projenin arasına girmeyi başardı.

“7’DEN 70’E HERKESE GÖREV”
Proje için “Az tüket, Yeniden Kullan, Geri Kazandır” konuları ele alarak birçok çevreci etkinlikler de düzenlendi. Panelde konuşan Toyota Plaza Kocaeli Kaya Genel Müdürü Atalay Kaya, çevre konusunda 7’den 70’e herkesin üzerine düşen sorumluluklar olduğunu belirterek, “Bu yarışma bizlere geleceğimiz olan çocuklarımıza çevre bilinci aşılamamız konusunda fırsatlar sunmaktadır. Toplumumuz, yapılacak çalışmaların en etkin bir biçimde ulaştırılması bu bilincin aşılanmasındaki en önemli roldür” dedi.
DÜNYA LİDERLİĞİ
Sonrasında konuşan ODTÜ-KYÖD Kurucu Temsilcisi Ufuk Topaloğlu, Kocaeli’deki çevre anlayışındaki değişikliklere değinerek, çevre bilinci uyandırmak için yeni projelerde buluşmak istediklerini belirtti. Ardından söz alan Toyota Türkiye Kaya Yönetim Direktörü İsmail Ergun, Toyota olarak bayilerle yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Ergun, “Toyota yakıt verimliliği artırmak, azalan enerji türlerine alternatif enerji türler bulmayı istiyoruz. Toyota dokuma tezgahından dünya liderliğine ulaştı. Toyota birçok konuda dünyada önderlik ediyor. Dünyanın en iyi çevrecisi firma olarak seçildi. AR-GE’de lider, otomotivde de lider” dedi.
ÖDÜL ALANLAR
“Ailem Atıkları Azaltıyor” konulu ödüllü fotoğraf yarışmasının ödüller alan öğrenciler; Küçükler Kategorisinde, birinci Damla Şahin, ikinci Azra Yağmur Beyoğlu, üçüncü Mert Ali Moğoltay olurken jüri özel ödülünü Eren Fıgrallı oldı. Büyükler Kategorinde ise birinci Çiğdem Akifoğlu, ikinci Mert Malçok, üçüncü Onur Denizhan Kale olurken, jüri özel ödülünü Alter Sencer aldı.

14 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR