BBP, tez elden adalet istiyor

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta, “YGS sınavına şaibe bulaşmıştır. Bu olayın, dur bakalım ne olacak mantığı il geciktirilmesi sınava girecek adayların d...

BÜYÜT

BBP İl Başkanı Rıza Güven Usta, “YGS sınavına şaibe bulaşmıştır. Bu olayın, dur bakalım ne olacak mantığı il geciktirilmesi sınava girecek adayların durumlarını olumsuz yönde etkileyecektir. Unutmayalım ki, ‘Geciken adalet adalet değildir’. Tez elden adalet istiyoruz” dedi.

Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Rıza Güven Usta, YGS sınavıyla ilgili açıklamada bulunarak yetkililere tepki gösterdi. Usta, “ YGS sınavında var olduğu öne sürülen şifre iddiaları ile ilgili tartışmaların uzaması ve yaygınlaşmasının, bu olay üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanların ekmeğine yağ sürebilecektir.
Yetkililerin konuyu tez elden sonuçlandırılması gerekir. Yaşanan durum dolayısıyla 1.7 milyon adayın ve ailelerinin psikolojilerinin bozulmuştur. İlgili ilgisiz milyonlarca insanın kafalarında soru işretleri ve şüpheler vardır” dedi.

BİRÇOK İDDİA VAR
Usta, “ Ortada önemli bir durum var. YGS sınavı ile ilgili şifre iddiaları ve beraberinde dillendirilen birçok iddia var. İleri sürülen bu iddialarla ilgili olarak yazılı ve görsel basınımızda ciddi yazılar yayınlanmakta ve yeni iddiaların dile getirildiği tartışmalar yapılmaktadır. Olay direkt olarak sınava giren adayları ve ailelerini ilgilendirse bile, bütün kamuoyu bu konunun tam bir açıklık ve şeffaflık içinde aydınlatılmasını beklemektedir” açıklamasında bulundu.

ADALET GECİKMEMELİ
ÖSYM yetkileri tarafından yapılan açıklamalar şuan itibariyle halkımızı tatmin etmekten çok uzaktır diyen Usta, “Bu konu belli kesimlerce siyasi rant devşirmeye yönelik olarak kullanılmak istenebilir. Onun için konunun ivedilikle açıklığa kavuşturulması şarttır. Yapılacak şey bellidir. Milli Eğitim Bakanlığı olaya el koymalı ve ÖSYM, siyasi parti temsilcilerinin içinde yer alacağı bir bilirkişi komisyonu kurulmalı, bu komisyon tam bir şeffaflık içinde iddiaları araştırmalı ve 3-5 gün içinde sonuca varmalı, komisyonun vereceği rapor doğrultusunda gereken tez elden yapılmalıdır. Bu olayın, dur bakalım ne olacak mantığı il geciktirilmesi sınava girecek adayların durumlarını olumsuz yönde etkileyecektir. Unutmayalım ki, ‘Geciken adalet adalet değildir’ Tez elden adalet istiyoruz” dedi.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR