Doğan’dan bisiklet kullanın çağrısı

Belediye Başkanı olduğu 5 yıl önce “İzmit i seviyorum bisiklete biniyorum” sloganıyla İzmit’in bisiklet kenti olması için hedef belirlediklerini söyl...

BÜYÜT

Belediye Başkanı olduğu 5 yıl önce “İzmit i seviyorum bisiklete biniyorum” sloganıyla İzmit’in bisiklet kenti olması için hedef belirlediklerini söyleyen Doğan”  gelişmiş çağdaş ülkelerde bisiklet oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Maalesef bu konuda Türkiye çok geride kaldı. Biz bunu 5 yıl önce dile getirdiğimizde çok kişi işin ciddiyetine varamadı. Fakat biz yılmadık ısrarla İzmit’in bisiklet kenti olması gerektiğini söyledik.

 

İLGİ ARTIYOR

Geçen süre içinde bisiklet yolları, bisiklet eğitim pisti, bisiklet durakları yaptık.  Hafta sonları bisiklet turları düzenleyerek halkın bisiklet kullanımını teşvik ettik. İlk başlarda bir elin parmağı kadar olan bisiklet turlarına her geçen gün ilgi daha da arttı. Yaklaşık 15 bin öğrenciye bisiklet dağıttık.

 

AKILLI BİSİKLET PROJESİ

Şimdi de Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa Akıllı Bisiklet Projesi’ni hayata geçiriyoruz. İnanıyorum ki bu projede çok iş görecek. İnsanlar arabaya binmek yerine bisikleti tercih edecek ve şehrin yayalaşmasını da bu şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Şehrimiz bisiklet şehri olmakta hızla ilerliyor. Ben herkesi bisiklet binmeye davet ediyorum” dedi.

Başkan Doğan, Belsa önündeki Akıllı Bisiklet istasyonunda incelemelerde bulunarak ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR