Can: Kıdem tazminatı çalışanların umududur

SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, kıdem tazminatını kaldırmayı hedefleyen hükümeti eleştirerek, “Kıdem tazminatı çalışanların umududur, kaldırılamaz”...

BÜYÜT

SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, kıdem tazminatını kaldırmayı hedefleyen hükümeti eleştirerek, “Kıdem tazminatı çalışanların umududur, kaldırılamaz” dedi.

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlk olarak 4. büyük kongrelerinden bahseden Can şöyle konuştu “Pazar günü yapılacak olan büyük kongremiz Ankara’nın en büyük spor salonu olan Arena’da organize edilecek. 4. büyük kongremiz için cumartesi gecesi saat 12.00’de Perşembe Pazarı’ndan otobüslerimiz hareket edecek. Kongreye ilimizden yoğun bir katılım bekliyoruz. Çok sayıda arkadaşımız kendi araçlarıyla hareket edecek. Cenab-ı Hak’tan kongremizi hayırlı kılmasını niyaz ediyorum.

CHP’YE TEŞEKKÜR
12 Haziran seçimlerinden itibaren gündemde ağırlıklı olarak yemin krizi var. Yaklaşık bir aydır başka konu konuşamaz olduk. Ancak sonunda CHP hatasını anladı ve yemin etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Son günlerde Kıbrıs’ta da ilginç olaylar yaşanmakta Kimileri ‘Kıbrıs’ta bir an önce çözüm olmalıdır’ diyerek çeşitli yönlerden Kıbrıs konusunu deşiyor. Ancak biz her zaman söylediğimizi tekrarlıyoruz. Kıbrıs sorunu 20 Temmuz 1974’te çözülmüştür.

KIDEM TAZMİNATI
Bununla birlikte bizim yine geçmiş söylemlerimizle dile getirdiğimiz bir sorun daha son günlerde gündemde. Kıdem tazminatlarının kaldırılacağı herkesçe konuşulmakta. Kıdem tazminatları çalışanların en büyük umududur. Yıllarca emek harcayan çalışanlar emekliye ayrıldıklarında bu tazminat sayesinde bir ev sahibi olurlar. Şimdi bir düşünün 700 TL emekli maaşı alan bir emekli üstüne bir de kira verirse onun hali ne olur? Biz bu konuyu geçtiğimiz senelerde dile getirmiştik. Tekrar söylüyoruz, kıdem tazminatı kaldırılmamalıdır.”

14 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR