AK Parti Karamürsel Kadın Kolları Kongresi

Kongre saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından faaliyet raporları oylandı. Mevcut Başkan Nazan Baş görev süresi boyunca kend...

BÜYÜT

Kongre saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından faaliyet raporları oylandı.

Mevcut Başkan Nazan Baş görev süresi boyunca kendisine destek veren İl Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı, Belediye Başkanı, ilçe başkanı ve yönetimine teşekkür ederek yeni başkan Nurcan Aydın’a başarılar diledi.

Ardından Nazan Baş’a İlçe Başkanı Recep Demirel ve İl Kadın Kolları Oya Tuncel tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada “Nazan Hanım’ı herkes görevi bırakıyor zannediyor, Nazan Başkanımız görevi bırakmıyor biz onu vermeyeceğiz. İnanıyorum ki Ak Parti sizi layık olduğunuz görevde değerlendirecek, inşallah sizi il teşkilatında görmek de bizleri çok mutlu edecek” dedi.

 

Başkan Yıldırım konuşmasının devamında “Öncelikle geçmiş dönemde görev yapan kadın kollarımıza teşekkür ediyorum, 2014 yılı bizler için yoğun bir yıl oldu, hepinizin takdir ettiği gibi yükselmekte olan Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne geçmek adına yapılan birçok iç ve dış etkenlerle 2014 yerel seçimleri çok önemli bir sahaya döndü. Bu sahada çalışırken çok mücadele ettik, sıkıntılar çektik.

 Belli bir güce değil, adete güçlerin birleşmesi neticesinde oluşan, iç ve dış Türkiye düşmanlarına karşı,  Türkiye Cumhuriyetinin yükselen değerlerine sahip çıkmak adına evini bir kenara bırakıp, Ak Parti’nin bir adım öne geçmesi için çalışan kadınlarımızın sayesinde 2014 yılı yerel seçimlerinde Karamürsel’de belediyemizi tekrar Ak Parti’ye kazandırdık.

 Ama bu yetmedi Türkiye Cumhuriyet tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Türk halkının ilk defa Cumhur’unu seçeceği ve bundan sonraki nesillere örnek olacak, Türkiye Cumhuriyetinin yeni bir döneme gireceği bir seçime yaşadık. Sadece bizim için değil dünya Müslümanları için çok önemli bir lider olan Sayın Recep Tayip Erdoğan gösterilen çabalar neticesinde bugün o makamı şereflendiriyor.  Bizler bunun gururunu yaşıyoruz ama asıl gururu seçimlerde göstermiş olduğunuz çalışmalardan dolayı sizlerin de yaşaması gerekiyor.

 Ben 2014 yılında gösterdiğiniz çalışmalardan, sizlerin duruşlarınıza, inançlarınıza ve birbirinize karşı olan güzel muhabbetlerine bir kez daha şahit oldum. Bütün kadın kollarımıza teşekkür ediyor ve hakkınızı helal etmenizi istiyorum.

Bu bayrak yarışı neticesinde görevler değişebilir, bu başarının biraz daha artması, çıtanın biraz daha yükselmesi demektir. Yeni kadın kolları başkanımız Nurcan Hanım’ı tebrik ediyorum, Karamürsel’de üstüne düşen görevi laikiyle yerine getireceğine inanıyorum. Sizin göreviniz Karamürsel’de Ak Parti bayrağını bulunduğu yerden bir adım daha öne çıkarmak” dedi.

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ise Karamürsel teşkilatına her zaman güvendiğini belirterek, görev süresi boyunca güzel çalışmalara imza atan Mevcut Başkan Nazan Baş’a teşekkür ederken, yeni başkan Nurcan Aydın’a görevinin hayırlı olmasını diledi.

400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu tek adaylı  kongrede yönetim kurulu ve il delege üyeleri seçildi.

 

YENİ YÖNETİM

Nurcan Aydın (Başkan), Sevde Kezban Keskin, Sevgi Erdoğdu, Nilüfer Değer, Esma Kazdal, Gülay Pınar, Hülya Yılmaz, Fatma Betül Demir, Münevver Döccel, Feride Bican, Özlem Küçük, Melehat Kaya, Hafize Çiliv, Zeynep Topal, Gülşah Bayseçkin, Şerife Feyza Garip, Mine Metin, Türkan Altın, Derya Aysun Dede, Sonnur Karakuş, Derya Omaç, Hatice Aslan, Sıdıka Aksoy, Serpil Sulun, Raife Aysel Akkanat

 

İL KADIN KOLLARI KONGRE ASİL ÜYELERİ

Nurcan Aydın (Başkan), Nazan Baş, Nezire Demirel, Tuğba Yıldırım, Sevin İren, Ayten Türkel, Sebahat Özgüneş, İlknur Çetinbaş, Belgin Ergen, Güner Gülbaş, Nurten Olgun, Serpil Yılmaz, Zeynep Topal, Sevde Kezban Keskin, Esma Kazdal, Zülfiye Gökgün, Sıdıka Aksoy, Türkan Altın, Gülay Pınar, Sevgi Erdoğdu, Nilüfer Değer, Birgül Demir, Melahat Kaya

21 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR