Türker : CHP’ye güvenmiyoruz, diğer partilerle görüşüyoruz

DSP Genel Başkanı Masum Türker dün ilimize gelerek DSP Kocaeli Örgütü için seçim startını verdi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Türker “İtt...

BÜYÜT

DSP Genel Başkanı Masum Türker dün ilimize gelerek DSP Kocaeli Örgütü için seçim startını verdi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Türker “İttifak için CHP’ye güvenmiyoruz. Ancak diğer partilerle görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker dün ilimize geldi. DSP Kocaeli teşkilatıyla 2 saatlik bir toplantı gerçekleştiren Türker toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensuplarının sorularını içtenlikle cevaplayan Türker şu ifadeleri kullandı:
“DSP 2002 yılında kurucu genel başkanımız Bülent Ecevit’le girdiği seçimden sonra bir daha hiçbir seçime girmemiştir. Sivil bir darbeyle iktidara gelen AKP hükümetinin politikalarından ötürü partimiz bölündü. Geçtiğimiz seçimlerde CHP ile işbirliği yaptık.

CHP’YLE İTİFAK ASLA
Arkadaşlarımız CHP’nin listelerinden aday oldular ancak milletvekilliği yemin törenine DSP adıyla gittiler. Biz de seçimlerde CHP’yi destekleyerek bir ittifak içine girdik. Ancak daha sonra ‘Bizim sırtımızdan seçildiniz’ şeklinde söylemler oldu. Biz CHP’ye artık güvenmiyoruz. Seçimlerde yine ittifak çalışmalarımız olacak. Diğer partilerle görüşüyoruz. Ancak CHP’yle asla bir ittifak içerisinde olmayacağız. Seçimlere kendi siyasi duruşumuzla kendi adımızla gireceğiz. Yapılan anketlerde partimize yüzde 4 – 5 gibi bir oy çıkıyor. Ancak bu rakam iktidar tarafından sürekli yüzde 1–2 olarak lanse ediliyor.

BAŞKANLIK SİSTEMİ İSTİYORLAR
Seçimler için İstanbul’un önde gelen bir reklam ajansıyla anlaştık. En az 5 ilde miting düzenleyeceğiz. Seçim bildirge taslağını oluşturduk. Biz her evden bir oy istiyoruz. Bu imkansız değil. Türkiye’yi eğer dışarıdan güçlerin yönetmesini istemiyorsak 12 Haziran’da yapılacak seçimlerde en az 5 partinin parlamentoya girmesi gerekiyor. Anayasa baştan yaratılmak isteniyor. Bu iki partiye emanet edilemez bir değişim. Ülkemizi ABD gibi yapmak istiyorlar. Başkanlık için çabalıyorlar. Buna muhalefet de sesini çıkarmıyor.” Türker basın mensuplarının sorularını cevapladıktan sonra basına kapalı olarak DSP yönetim kurulu üyeleriyle 2 saatlik bir toplantı yaptı.

14 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR