Çocuklar kadar aileler de Bilgi Evleri’nde mutlu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak Darıca’da faaliyet gösteren Kâzım Karabekir Bilgi Evi’nde eğlenceli...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak Darıca’da faaliyet gösteren Kâzım Karabekir Bilgi Evi’nde eğlenceli yaz kulüpleri etkinlikleri devam ediyor. Darıcalı öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği bilgi evi, veliler tarafından da büyük ilgi görüyor. Veliler çocuklarıyla birlikte kitap okumaktan ve vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmekten dolayı mutluluklarını dile getiriyor.

ÜYE SAYISI BİNE YAKLAŞTI
Minikler, yıldızlar ve büyükler grubunun faaliyetlerine devam ettikleri bilgi evinde öğrencilerine eğlenerek öğrenme fırsatı sunuluyor. Yakın bir zamanda açılmasına karşın bilgi evinin üye sayısı bine yaklaştı. Okul dışı öğrenme ortamı olarak faaliyet gösteren bilgi evi, öğrencilerin aktif öğrenmelerine katkı sağlayan ve çok yönlü gelişimlerini hedefleyen etkinlikleri ile topluma yararlı bir geleceğin temelini inşa ediyor.

VELİLERİN DE İKİNCİ ADRESİ
Kâzım Karabekir Bilgi Evi, öğrencilerin yanı sıra velilerin de uğrak yeri. Çocuklarıyla gelen veliler kütüphanedeki kitaplardan yararlanıyor. Bilgi Evlerindeki hizmetleri değerlendiren velililer, çocuklarının yeni arkadaşlıklar edinmesinden ve güvenli bir ortamda bilgisayar kullanmasından duydukları mutluluğu dile getiriyor. Veliler kendilerinin ikinci adresi olan Bilgi Evi’nden her seferinde büyük bir memnuniyetle ayrıldıklarını kaydediyor.

OKUMA DÜZEYİ ARTIYOR
Bilgi Evi kitap okuma düzeyi ile de farkını ortaya koyuyor. Öğretmenler Bilgi Evi’ne devam eden öğrencilerin kitap okuma düzeylerinin her geçen gün artığını, etkinliklere katılmada daha istekli olduklarını kaydetti.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR