Büyükşehir-İŞKUR işbirliği devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), diğer kurumlar ile işbirliği içinde farklı projelere imza atmaya devam ediyor...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), diğer kurumlar ile işbirliği içinde farklı projelere imza atmaya devam ediyor. 2008 - 2009 eğitim öğretim döneminden bu güne kadar, KO-MEK- İŞKUR iş birliği ile işsizlere yönelik kurslar açılmaya devam ediyor. 2011-2012 eğitim öğretim döneminin ilk yarsında da, Kocaeli İŞKUR’da, kurslara kaydı olup sırası gelen vatandaşlar, bu eğitimden yararlanma fırsatı buldular. Dönemin başlaması ile birlikte İŞKUR, KO-MEK iş birliği ile açılan işsizlere yönelik kurslar insanlara yeni iş imkânları sağlayacak.

VALİ YARDIMCISINDAN KO-MEK’E ZİYARET
2011-2012 Eğitim öğretim dönemine başlayan İŞKUR KOMEK kurslarına Vali Yardımcısı Dağıştan Kılıçaslan ve İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi ziyarette bulundu. KO-MEK Yaygın Eğitim Şube Müdürü Hikmet Yıldırım ile birlikte İŞKUR KO-MEK sınıflarını gezen Kılıçaslan, kursiyerlerin sıkıntıları olup olmadığını sordu. KO-MEK kurslarında alınan eğitim için ‘’Altın Bilezik’’ ifadesini kullanan Kılıçaslan, kursiyerlere başarılar dileyerek ziyaretine son verdi.

17 GRUPTA 355 KURSİYER
Kocaeli’nde eğitimlere başlayan İŞKUR- KO-MEK kurslarında, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Çizim (Autocad), 0-3 Yaş Aile Eğitimi, Ön Muhasebe, Bilgisayar Sistem Bakım Onarım, Hasta ve Yaşlı Refakatçisi branşlarında eğitimlere başlandı. 20 ve 25’er kişilik sınıflarda 17 grupta 355 kişi bu eğitimlere katılıyor. İş kur ve KO-MEK kursları, Kocaeli fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi ve Mehmet Ali Paşa KO-MEK kurs merkezlerinde verilmeye devam edecek.

KURSİYERLERE MADDİ DESTEK
Kurslara katılan öğrencilere birçok ayrıcalık tanınacak. Verilen mesleki eğitimlerin yanı sıra kursiyerlere maddi destek de sağlanacak. İŞKUR KO-MEK kursiyerlerine kurs günleri 15 TL ücret ödeyecek. KO-MEK kursiyerleri aldıkları para desteğinin yanı sıra mesleki hastalıklara ve kazalara karşı İŞKUR tarafından sigortalı olacaklar.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KENT KART VE ÖĞLE YEMEĞİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ücretsiz olarak verdiği meslek edindirme kursları ile insanları meslek sahibi yapmasının yanı sıra İŞKUR - KO-MEK kursiyerlerine ücretsiz kent kart ve öğle yemeği de verecek. Kursiyerler İŞKUR’a kayıt yaptırarak bu kurslardan faydalanma imkânı bulunuyor.

01 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR