18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümü dün Bağçeşme Mezarlığında bulunan şehitlikte yapılan tören ile başladı. Kocaeli Valiliğinin desteği ile hazırlanan...

BÜYÜT

Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümü dün Bağçeşme Mezarlığında bulunan şehitlikte yapılan tören ile başladı. Kocaeli Valiliğinin desteği ile hazırlanan törene katılım oldukça yoğundu. Vali Ercan Topaca Ankara’daki programa katıldığı için yerine Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Güni vekalet etti.

Düzenlenen törene Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Güni, Vali Yardımcısı Mustafa Üstündağ, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun yanı sıra gaziler ve askeri erkân katıldı. Sunuculuğu Vali Danışmanı Mustafa İbiş’in yaptığı tören askeri bando eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşının okunmasından sonra valilik çelengini Vali Yardımcısı Mustafa Güni, Gornizon Komutanlığı çelengini Edok Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, Büyükşehir çelengini Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sundu. TSK adına Kara Pilot Kurmay Binbaşı Ahmet Erdoğan konuşma yaptı. Atılım Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Bayrak Demirtaş ve Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan Üstündağ şiir okudu. Vali Yardımcısı Mustafa Güni, Gornizon Komutanlığı çelengini Edok Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, Büyükşehir çelengini Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bırakarak, şehitlik defterini imzaladı. Şehitliği gezen katılımcılar şehitliğe kırmızı karanfil bıraktı. Fevziye Cami İmamı Selim Akdağ’ın okuduğu Kuran’dan sonra İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu eşliğinde şehitler için dua okundu.

Programın ikinci ayağı Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde devam etti. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin Çanakkale Zaferi ve şehitleri ile ilgili konuşması ile başlayan program Askeriyenin Çanakkale şehitleri ile ilgili yaptığı sunum ile devam etti. Hayrettin Gürsoy Sanat ve Spor Liseli’nin müzikleriyle eşlik ettiği Cahit Elginkan Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen “Bu vatan kimin?” oratoryosu oldukça beğenildi.

19 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR