İSU’dan Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel’e 37.5 km altyapı

Kartepe Arslanbey’de devam eden proje bir yıl sürecek ve 6 milyon 700 bin TL’ye mal olacak.   MEVCUT HATLAR YETERSİZ KALIYORDU Kartepe, Başiskele,...

BÜYÜT

Kartepe Arslanbey’de devam eden proje bir yıl sürecek ve 6 milyon 700 bin TL’ye mal olacak.

 

MEVCUT HATLAR YETERSİZ KALIYORDU

Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel ilçelerine bağlı çeşitli cadde ve sokaklar üzerinde artan yerleşim alanları nedeniyle mevcut içmesuyu ve kanalizasyon hatları yetersiz kalıyor ve ekonomik ömrünü tamamlamasıyla birlikte arızalarda baş gösteriyordu. İSU Genel Müdürlüğü, dört ilçedeki yaşanan altyapı problemlerini çözmek için proje hazırladı. Bir süre önce başlanan proje kapsamında Kartepe’de 1.300 metre içmesuyu ve 8.100 metre kanalizasyon, Başiskele’de 10.319 metre içmesuyu ve 8.190 metre kanalizasyon, Gölcük’te 3.150 metre kanalizasyon ve 4.410 metre yağmursuyu, Karamürsel de 1.700 metre içmesuyu hattı yapılacak.

 

KARTEPE ARSLANBEY’DE ÇALIŞMA

Proje kapsamında yer alan Kartepe Arslanbey Kilisedüzü mevkiindeki yerleşim alanlarının kanalizasyonlarını toplamak için atıksu hattı çalışmaları yapılıyor. Yüksek rakımlı bölgede kanalizasyon borularının döşeme çalışmaları sürüyor.

 

BİR YIL SÜRECEK

Çalışmalar kapsamında Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel ilçelerine bağlı çeşitli cadde ve sokakların içmesuyu, kanalizasyon ile yağmursuyu hatları olmak üzere toplam 37,5 km altyapı inşa edilecek. Dört ilçenin altyapı eksikliklerini giderecek olan proje bir yıl sürecek. Bu yılın sonunda tamamlanması hedeflenen proje 6 milyon 700 bin TL’ye mal olacak.

12 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR