Mesire alanlarını ‘Atlı Güvenlik Birimi’ koruyacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özellikle geniş park alanlarında güvenliği sağlamak amacı ile 10 kişilik bir atlı güvenlik birimi kuruyor. İlk olarak De...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi özellikle geniş park alanlarında güvenliği sağlamak amacı ile 10 kişilik bir atlı güvenlik birimi kuruyor. İlk olarak Derince Çınarlıdere ve Gebze Gaziler Dağı Mesire Alanlarında görev yapacak birim Gaziler Dağı Binicilik Kulübünde binicilik dersleri alıyor. Atlı Güvenlik Birimi’nin önümüzdeki aylar içinde görev yapması planlanıyor.

YENİ UYGULAMA
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Güvenlik Şube Müdürlüğü vatandaşların güvenliği için yeni bir uygulama başlatıyor. Özellikle geniş park alanlarında faaliyet göstermek üzere, doğal dokuya ve görselliğe zarar vermeden güvenliği sağlamak için atlı birim faaliyete geçiyor. 10 kişiden oluşacak atlı güvenlik birimi göreve başlamadan önce eğitimlerine Gaziler Dağı Binicilik Kulübünde devam ediyor.

BİNİCİLİK EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
Büyükşehir Belediyesi Atlı Güvenlik Birimi personeli, eğitimlerde binicilik ile ilgili uzman kişilerden bilgiler alıyor. Birim personellerinin binicilik beceri ve bilgilerini en üst düzeye ulaştırmak için verilen eğitimler uygulamalı olarak veriliyor. Eğitimlerle personelin hızlı hareket kabiliyeti sağlanıyor. Böylece güvenliği artırıcı ve caydırıcı unsur olarak geniş mesire ve park alanlarında vatandaşlara hizmet verilmesi sağlanmış olunuyor.

ÇINARLIDERE VE GAZİLER DAĞI’NDA
Yaz aylarında göreve başlaması planlanan atlı güvenlik birimi ilk olarak Derince Çınarlıdere ve Gebze Gaziler Dağı Mesire Alanı bölgelerinde bulunacak. Yaklaşık 5 kilometreye yakın bir alanda kurulan mesire alanlarında görev yapacak birim güvenliği zaman kaybı yaşamadan sağlama şansı bulacak. Motorlu araç trafiğine kapalı olan mesire alanlarında görev yapacak birim böylece güvenliği daha seri şekilde sağlayacak.

09 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR