KO-MEK sertifikası iş sahibi yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’na (KO-MEK) katılan ve...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’na (KO-MEK) katılan ve burada aldıkları eğitim sayesinde iş bulan vatandaşlar gün geçtikçe çoğalıyor. KO-MEK’te aşçılık eğitimi alan Ertan Aygün de buradan aldığı sertifika ile iş bulanlar arasında girdi.
 
 “İŞE GİRERKEN BELGE SORDULAR’’
KO-MEK’in aşçılık kursiyeri Ertan Aygün, aldığı sertifika ile Kocaeli Devlet Hastanesi’nin mutfağında iş buldu. Aygün, KO-MEK’ten aldığı sertifikanın iş hayatında kolaylık sağladığını belirterek, ‘’KO-MEK Mehmet Ali Paşa Kurs Merkezi’nde 10 ay aşçılık eğitimi aldım. Kurs bitiminde iş başvuruları yapmaya başladım. İşe girerken belgem olup olmadığını sordular. KO-MEK’ten aldığım belgeyi gösterdiğimde, geçerli olduğunu söylediler ve işe aldılar. Belgem sayesinde iş buldum” dedi.
 
KO-MEK’TEN HEP DESTEK ALDIK
Aygün, iş bulmasının yanı sıra KO-MEK’in hayata bakış açısını da olumlu yönde değiştirdiğini anlattı. Hocalarının her zaman kendisini desteklediğini ve moral verdiğini ifade eden Aygün, “En karamsar anlarımızda KO-MEK’teki hocalarımız ve yöneticilerimiz bizlere moral veriyor ve eğitimimize sıkıca sarılmamız gerektiğini söylüyorlardı. Vasıflı insanın her zaman iş bulacağına olan inançla bizi teşvik ettiler. Doğru olduğunu iş bulduğumda anladım” şeklinde konuştu.
 
KO-MEK KURSLARINA DEVAM
Ertan Aygün, bundan sonra da KO-MEK kurslarına devam etmek istediğini kaydetti. KO-MEK’ten öğreneceği çok şey olduğuna dikkat çeken Erkan Aygün, “Yeni dönemde farklı bir branşta kursa başvuru yaptım ve bu kursları bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum’’ dedi. Aşçılık kursiyeri, Kocaeli halkına bu hizmetleri sunan İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

11 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR