“Aleviler ötekileştirilemez”

    Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlenen basın açıklamasına Özgür Eğitim-Sen Kocaeli Şube Temsilcisi Yusuf Aygün, Mazlumder Kocaeli Şube Başkanı Medine...

BÜYÜT

 

 

Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlenen basın açıklamasına Özgür Eğitim-Sen Kocaeli Şube Temsilcisi Yusuf Aygün, Mazlumder Kocaeli Şube Başkanı Medine Küçük, Derince Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Cemevi Başkanı Hüseyin Gülseven ve İsmail Lüleci katıldı. Basın açıklamasında Gergerlioğlu, “Alevi yurttaşlarımızın ötekileştirilmesi kabul edilemez’’ şeklinde konuştu.

 

“ÜLKEDE BARIŞ

ADINA KAYGILIYIZ”

 

 

Kocaeli Barış Platformu adına açıklamayı yapan platform sözcüsü Ömer Faruk Gergerlioğlu, “ Bugünlerde kamplaşmaya ve kutuplaşmaya vicdan sahibi her insan üzülüyor. Yapılan ötekileştirilmelerden dolayı barış adına kaygılıyız. Ötekileştirme olayına yönelimin en çok Alevi vatandaşlarımıza dokunduğunu görmemek mümkün değil.  Alevilerin son zamanlarda gelişen olaylarda yaşadıkları can kayıpları her şeyi gözler önüne seriyor. Bu olaylar da Alevileri kaos ortamında savunmasız olduklarının inancını güçlendiriyor’’ dedi.

 

 

‘SİYASİ İKTİDAR BU

GÖREVLE SORUMLUDUR’

 

Konuşmasının devamında Gergerlioğlu, “Her kesimi alevi yurttaşlarımızı kucaklamaya davet ediyoruz.  Tüm siyasi partileri ve kesimleri konunun hassasiyetine uygun bir dil kullanmaya ve sorumlu bir tavır içinde olmaya davet ediyoruz.  Tüm yurttaşlarımızı alevi vatandaşlarımızın yaşadığı ruh haline empati yapmaya davet ediyoruz.  Siyasi düşünceler üzerinden yapılan hesaplar kalıcı barış ortamını zedeliyor. Toplumun her kesimi tansiyonu düşürmekle görevli olmakla beraber siyasi iktidar bunu yapmaya en başta mükellef olandır’’ ifadelerini kullandı. 

03 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR