CHP Derinceli kadınlar köylülerin sorunları dinledi

CHP Derinceli kadınlar köylülerin sorunları dinlediCHP Derince Kadın Kolları önceki gün Çavuşlu Köyü’ne giderek sorunları dinledi. Köylülere CHP’liler...

BÜYÜT

CHP Derinceli kadınlar köylülerin sorunları dinledi

CHP Derince Kadın Kolları önceki gün Çavuşlu Köyü’ne giderek sorunları dinledi. Köylülere CHP’lilere dert yandı

CHP Derince Kadın Kolları 7 ayda 7 mahalle çalışmaları kapsamında Çavuşlu köyünü ziyaret etti. Ziyarete aralarında MYK üyesi Hamiyet Göksu, İl Kadın Kolları Başkanı Zerrin Sevim Özen ve yönetiminden Nilgün Menteş, ilçe yönetim kurulu üyesi Sabriye Gülşah, Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve yönetiminden Müjgan Kızılkaya, Sırma Kaya, Nursel Özler, Zümrü Güngör, Güllüzar Çolak, Nurten Görmüş ve Necla Savaş katıldı.

KÖYLÜLER DERT YANDI
CHP’liler köyün ve köylünün sorunları dinledi. Köylü bayanlar ürettikleri süt ürünlerinden emeklerinin karşılıklarını alamadıklarını ve yem fiyatlarının yüksekliğinden yakındılar.
Bu konuyla ilgili konuşan CHP Derince Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Maalesef AKP’nin yıllardır izlediği tarım ve hayvancılık politikaları köylümüzü ve çiftçimizi zor durumda bırakmıştır. Çiftçimiz, köylümüz maalesef üretemez hale getirilmiştir. Yem ve mazotun yüksek fiyatı köylünün üretim gücünü düşürmüştür.

KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR
Ayrıca köylerin mahalle statüsüne alınmasıyla köylünün sorunları daha da artmıştır. Atamızın da dediği gibi “Köylü Milletin Efendisidir”. Köylümüzün ve çiftçimizin daha fazla mağdur olmaması için, mevcut hükümetin yıllardır uyguladığı yanlış tarım ve hayvancılık politikalarını gözden geçirmesi gerekmektedir”dedi. Karşılıklı fikir alışverişi ve bol sohbetle geçen ziyaretin sonunda, köydeki bayanlar, CHP Derince İlçe Kadın Kolları yönetimine, ziyaretlerinden ve kendilerine gösterdikleri ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

26 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR