Başkan’dan CHP’ye muhalefet dersi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısına, Karaosmanoğlu ile Fahri Örengül diyalogları damga vurdu. Karaosmanoğlu, CHP’lilere “N...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısına, Karaosmanoğlu ile Fahri Örengül diyalogları damga vurdu. Karaosmanoğlu, CHP’lilere “Nasıl muhalefet yapılır”ın dersini verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Karaosmanoğlu herkesin geçmiş bayramını kutlamayı da ihmal etmedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile TÜBİTAK arasında düzenlenen ‘Bilim ve Toplum Proje Destek Programı Bilim Merkezi kurulmasına dair proje sözleşmesi’ ile ilgili hukuk komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

ACİL OLMAYAN KONULAR
Sekapark’ta kurulması planlanan Bilim Merkezi’nin olağanüstü meclis toplantısındaki gündem maddesinde yer almasının yerinde bir karar olmadığını belirten Fahri Örengül, “Bunlar acil olmayan konular. Yasanın özüne, felsefesine aykırı” dedi. Bu konu üzerine cevap veren Karaosmanoğlu ise Bilim Merkezi’nin çok önemli bir proje olduğuna değinerek,”Bilim Merkezi için çalışmalarımız devam ediyor. TÜBİTAK’a müracaat etmiştik. Kendileri de bize destek oldular. Ayrıca 25 milyon lira da yardım aldık. Bilim Merkezi’nin diğer tüm ilçelere de kurulması gerekiyor” dedi.

‘CHP BAŞARISIZ’ İFADESİ DÜZELTİLMELİ
Sonrasında başka bir konuya da değinen Örengül, Karaosmanoğlu’nun ‘CHP gurubu başarısızdır’ ifadesini düzeltmesi gerektiğini belirtti. Karaosmanoğlu ise “Siz nasıl bizi başarısız görüyorsanız bizim de sizi başarısız göremeye hakkımız var” şeklinde yanıt verdi. Gündem maddelerinin görüşülmeye devam edildiği toplantıda Darıca Belediyesi 29K-3B uygulama imar planı paftası, 1423 nolu parselde hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu ile İmar ve Şehircilik Bakanlığından gelen 7 madde ilgili komisyona oy çokluğuyla havale edildi.

CHP’YE YÜKLENDİ
Büyükşehir Meclisi’ne başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile CHP Grup Başkanvekili Fahri Örengül arasında yaşanan diyaloglar damga vurdu. Karaosmanoğlu Fahri Örengül’e; “15 yıl iktidardaydınız nereyi planladınız. Biz kentimiz için çalışıyoruz. Bakın Kerpe’ye pırıl pırıl oldu. Biz imar planlarına bu yüzden çok önem veriyoruz” ifadeleriyle yüklenirken Örengül; “Ucundan kenarından da olsa doğru işler yapıyorsunuz ama ana, temel işlerde sorun var” sözleriyle yanıt verdi.

BAŞKAN’DAN MUHALEFET DERSİ
Meclisin sonlarına doğru Fahri Örengül ve CHP grubuna hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu CHP’lilere muhalefet dersi verdi. Karaosmanoğlu; “Ben muhalefet olsam her köye gider fotoğraflarını çekerim. Oralarda olan yanlışları gözler önüne sererim. Keşke hep üreten muhalefet olsanız” dedi.

İNŞALLAH SİZE NASİP OLUR
Fahri Örengül, Karaosmanoğlu’nun muhalefet dersine; “İnşallah önümüzdeki dönem muhalefet olmak size nasip olur” ifadeleriyle yanıt verdi. Toplantı İmar Komisyonu ile olan maddelerin komisyona havale edilmesi ile sona erdi. Bir sonraki Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı 15 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek.

30 Ekim 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR