Kocaeli’de Muharrem ayı özel konseri

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu, Muharrem ayı sebebiyle  “Muharrem İlahileri ve Nefesler” adlı bir konser...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu, Muharrem ayı sebebiyle  “Muharrem İlahileri ve Nefesler” adlı bir konser verdi. Bu anlamlı ay nedeniyle verilen konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Koroda Türk Tasavvuf Musikisi Bölümü’nde eğitim alan öğrenciler görev aldı.

 

PROF. DR. TURABİ YÖNETİMİNDE

Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleşen konserde, Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu’nu Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetti. Konser öncesinde vatandaşlara Muharrem ayı ile ilgili bilgi aktarıldı.

 

İLAHİLER BEĞENİ TOPLADI

Yaklaşık bir buçuk saat süren konserde Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu, birinden güzel ilahiler seslendirdi. Konserde aynı zamanda Türk Tasavvuf Musikisi Bölümü öğrencileri ile Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi solo performans sergiledi. İlahileri büyük bir beğeni ile izleyen vatandaşlar, beğenilerini konser sonunda alkışlarıyla ortaya koydu. Konser sonunda, Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı sorumlusu Tuğçe Erenci, topluluğu yöneten Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’ye çiçek vererek teşekkür etti. Vatandaşlara çıkışta aşure ikramında bulunuldu.

15 Kasım 2015 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR