Şükrü Karabalık’ın akrabasından şok iddialar…

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın akrabası İsmail Sezgin, gazetemize gelerek, Karabalık hakkında şok iddialarda bulundu. Sezgin, “Kendisine...

BÜYÜT

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın akrabası İsmail Sezgin, gazetemize gelerek, Karabalık hakkında şok iddialarda bulundu. Sezgin, “Kendisine oy vermediğim için Karabalık bana yapmadığını bırakmadı” dedi

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’tan sadece Kartepeliler değil akrabaları da şikayetçi. Karbalık’ın anne tarafından akrabası İsmail Sezgin önceki gün gazetemize gelerek Karabalık’tan dert yandı. Sezgin, şu iddialarda bulundu: “Ben, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın akrabasıyım. Doğru Yol Patisi zamanında Suadiye merkezde bulunan Akçakoca Kültür Parkı, 2004 yılına kadar Adnan Bayram isimli bir şahıs tarafından işletiliyordu. Bu park Şükrü Karabalık tarafından peşkeş çekilmiş. Ancak ilerleyen süreçte sıkıntılar yaşanmış.

10 BİN LİRA ÖDEDİM
Adnan Bayram’ı buradan çıkarmak istemişler. Kendisi de ‘10 bin lira masraf yaptım buraya, bana 10 bin liramı verin çıkayım’ demiş. İşte tam burada ben oyuna geldim. Şükrü Karabalık’a yer hakkında birkaç soru sordum. O da bana; ‘Sen burayı al. 10 bin lira ver. Sonra ben bir şekilde sana 10 bin lira ayarlar, veririm. Burasıyla alakalı çok güzel çalışmalarımız olacak. Burası çok iş yapacak’ dedi. Burayı bana adeta altın tepside sundu. Ben ticareti sevdiğim için almaya karar verdim.

TELEKOM’DAN İSTİFA ETTİM
Bu sırada Telekom’da kadrolu olarak çalışıyordum. 13 senedir çalıştığım iş yerimden istifa ettim ve Akçakoca Kültür Parkı’nın işletmesini aldım. Adnan Bayram’a parasını verdim. Daha sonra belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı aldım. Aramızda bir kira sözleşmesi yaptık. Bir süre sonra belediyenin eski binası yıkıldı. Bahsettiğim park belediyenin hemen arkasındaydı. Önümüzde moloz yığınları kaldı. Aylarca bunları kaldırmadılar. Hiç düzgün iş yapamadım.

‘2 KATLI YER VERECEĞİM’ DEDİ
Belediyeye başvurdum. Bana ‘senin orayı yıkıp güzel bir düzenleme yapacağız sana da üst kısımda bir yer vereceğiz’ dediler. 2 katlı bir yerim olacağını söylediler. Tekrar bir sözleşme yaptık. 2 katlı bina için kira sözleşmesi. Bahsettikleri yer, ilk aldığım yerden de güzeldi. Ben burayı kabul ettim. Burayı uzun süre yapmadılar. Ben de uzun süre iş yapamadım. Daha sonra yeni yeri yaptılar ben de yeni yere taşındım. Ancak gölgelik bir yer yoktu.

GÖLGELİK DAHİ YAPTIRMADI
Gölgelik yapmak için belediyeden izin istedim. Gittim tenteci ile anlaştım. 2 bin 5 yüz lira para verecektim ancak Şükrü Karabalık ‘ben sana vereceğim, benim verdiklerimin dışında tek bir çivi çakamazsın’ dedi. Ben de kabul ettim ancak hiçbir şey vermedi. Ben bile oturamaz oldum çay bahçesinde çünkü gölgelik bir yer yoktu. Kendisine tekrar başvurdum. ‘Ağabey hani bana destek olacaktın? Ben desteği geçtim bırak bari iş yapayım. Neden engelliyorsun’ dedim.

EVRAKLAR SAHTE
Bir şey söylemedi ancak sonradan ben durumun farkına vardım. Birkaç defa beni oradan çıkarmak için geldiler. Son geldiklerinde ben kendilerine evraklarımı, sözleşmelerimi gösterdim. Belediyenin avukatı bunların kendilerinde olmadığını söyleyerek birer adet fotokopi aldı. Düzenlenen belgeler belediyede nasıl olmaz? Bu belgeler demek ki sahte. Adnan Bayram çıkmayıp diretince beni kullanarak oradan Adnan Bayram’ı çıkardılar.

KARABALIK’A GÜVENDİM
Şükrü Karabalık benim 10 bin liramı kullandı, beni kullandı. Kendisine güvenerek işimden istifa ettim. Şimdi çocuklarıma dahi zor bakıyorum. Sadece bu yaptıklarıyla da kalmadı. Bana 10-15 senelik kira kontratı yerine 3 senede bir yenilenen bir kontrat imzalatmış. Kontratım şimdi bitti. Geçtiğimiz gün bir kağıt geldi. 3 bin 600 lira birikmiş kira borcunu öde ve çık diyor kağıtta kısaca. Ben bu parayı ödeyemem. Bu parayı ödeyecek gücüm yok.

İNTİKAM ALIYOR İDDİASI
Bana zamanında hiç iş yaptırmadılar. Bunun sebebi de yerel seçimlerde Himmet Sezgin’i desteklememdir. Bu konudan dolayı benden intikam alıyor. Çay bahçesini işletirken bir gölgelik koydurmadığı gibi bahçemizdeki süs havuzuna konan yaban ördeklerini de toplattı. İnsanların hoşuna gidiyordu. Çay bahçesinde hareketlilik başlamıştı. Bu sebeple onlara da göz koydu. Onları kaldırttı. Şükrü Karabalık adeta bana iş yaptırmamaya yemin etmiş.

BELEDİYE KULLANDI KİRALARI ÖDEMEDİ
Şimdi benden ödenmemiş kiraları talep ediyor ancak belediyenin benim çay bahçemde yaptığı hiçbir organizasyon için bana para ödenmedi. En az 20 organizasyon yapıldı, benim çay bahçemde. Film gösterimleri, söyleşiler oldu. Hiçbirinde tek kuruş ödeme yapmadı. Şimdilerde çay bahçem kapalı ama bu zamanda bile soyunma odası olarak kullanıyor çay bahçemi. Adeta gasp ediyor.

SÜLALECE OY VERMEYECEĞİZ
Ben bir tek oy vermedim diye böyle bir zulümle karşı karşıya kalıyorum. Benim ekmeğimle oynadığı yetmiyormuş gibi bir de şimdi her şeyimi elimden almak istiyor. Beni borçlu gösteriyor. Benim o yer için toplam masrafım 40 bin liradır. Bunları hiçe sayıyor ve benden 3 bin 600 lira talep ediyor. Kendisiyle konuyu mahkemede de görüşeceğiz. Bir sonraki yerel seçimlerde de kendisine oy vermediğimi binama asacağım dev pankartla duyuracağım. Sülalece kendisine oy vermeyeceğiz.”

01 Şubat 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR